Manşet

14 Ağustos’tan 4 Eylül’e

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Cumhurbaşkanı Adayı olarak 24 Haziran 2018 tarihinde yarışa girdi. Yakasında parti rozeti yoktu daha doğrusu çıkarttı, ‘herkesin cumhurbaşkanı olacağım’! mesajını verdi. Muhteşem mitingler düzenledi. Umutla beklenen 24 Haziran gecesini ‘CHP’den bana veri gelmedi’ diyerek özetledi. Niçin konuşmadığına dair söylemler tazeliğini koruyor.

Sonra parti kuracak diye bir söylenti geldi, saraya çıkan CHP’li tartışmasında topu CHP Genel Başkan Yardımcılarından biri diyerek o tarafa attı. 14 Ağustos tarihli açıklaması merakla beklendi, CHP o açıklamaya yazılı açıklama ile cevap verdi, disiplin süreci işletilecek haberine genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mani olduğu bilgisine ulaşıldı. 4 Eylül’de 1000 günlük memleket hareketi başlatıyoruz sloganı ile hazırlanan Muharrem İnce’ye irtifa kaybeden cumhur ittifakını tereddütsüz destekleyen malum medyanın ilgisi görülmeye değerdi!

Muharrem İnce’nin yorumlara bakılırsa 14 Ağustos tarihli açıklaması kafaları bi kez daha karıştırdı. Soru almayan İnce, yandaş medyanın hevesini kursağında bıraktı. Belli ki kim ne derse desin CHP’nin ağabeyleri Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın’dan aldığı telkinle biraz daha itidalliydi. Klasik tabirle ne şiş yansın ne kebap misali Muharrem İnce biraz CHP’ye, biraz cumhurittifakına dokunarak hareketinin amacının nedenini kamuoyu ile paylaştı.

Bu özetten sonra CHP’lilerin Muharrem İnce’ye tepkisi ne oldu? Gümüşhane camiasının saygın isimlerinden Ali Çetin Özdemir, 14 Ağustos tarihli toplantının ardından Muharrem İnce için bakınız hangi eleştirileri getirdi:

”14 Ağustos’tan bugüne geçen sürede denilebilecek şey hırsın aklın önüne geçtiği gerçeğidir. Doğrusu bu toplantıyı niçin yaptı kimse anlayamadı, Muharrem bey açıklamayı 14 Ağustos’a bıraktı bunun da cevabını vermeli mi kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Zira aynı gün AK Parti 19. yaş gününü kutladı. 1000 günde memleket hareketi diyoruz ancak olası erken seçim senaryosu devreye girerse sayın İnce ne yapacak? böyle de bir gerçek var. Ben CHP’nin mevcut yönetimine muhalif yada destekleyen tüm partililerden o açıklamalara tepki olduğu kanısını taşıyorum. Kısacası Sayın İnce bu açıklamayı haklı tarafları olmasına rağmen bugün yapmamalıydı, nitekim kendisine gösterilen ilgi -bu cümleleri ironi olarak kabul ediniz-, nereye hizmet ettiğinin de apaçık bir göstergesi gibiydi. Kimleri sevindirdi ya da üzdü Muharrem bey en iyi yanıtı verecek isimdir’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı