Siyaset

18. yılında AK Parti

AK Parti Ümraniye Kurucu ve Belediye Eski Meclis Üyesi Hüseyin Eren

AK Parti Ümraniye Kurucu ve Belediye Eski Meclis Üyesi Hüseyin Eren, parti içerisinde son dönemde yaşanan hareketliliği değerlendirdi.

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti olağan kongresini bir yıl öncesine alma kararı, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Eski Devlet Bakanı Ali Babacan’ın istifası sonrası yeni parti kurması çalışmalarının ardından siyasetin tansiyonu da yükseldi.

Her seçim sonrası genelde anamuhalefet ve muhalefet partileri içerisinde görülen hareketlilik bu kez 17 yıllık iktidarında AK Parti içerisinde yaşanıyor.

AK Partili Hüseyin Eren, partisinden ayrılanların siyasetin yönünü değiştiremeyeceğini belirtirken ‘’Ayrıldılar da ne oldu? Sayın Abdüllatif Şener sadece CHP milletvekili olarak anılıyor, Sayın Babacan ve Davutoğlu’nun da AK Parti varken başarı göstermesini mümkün görmüyorum. Partimizin 17 yıllık geçmişine baktığımızda milletten aldığı güç hala arkasındadır, öte yandan Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı ile ilgili yapılan kimi iddialarda sadece söylentiden ibarettir. Buradan hareketle öncelikle şunu söylemeliyim; ben bu partinin neferiyim ne zaman nerede bana görev verilirse ben hazırım. Bir diğer konu ise hala partimizin ülkenin en güçlü partisi olduğu gerçeğidir. Biz gücümüzü milletten aldık ve milletin vereceği karar doğrultusunda da hizmete devam edeceğiz. 18 yıl önce kurulan AK Parti’nin bundan sonrada her sahada aynı kararlılıkla hizmete devam edeceğinden kuşkumuz yoktur.’’ Dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı