Genel

32 gün sonra özgürlüğüne kavuşan Avukat Sürenoğlu

Birlik başkanım Metin Feyzioğlu’ndan öğrendim, dosyam da kapatılmış

İstanbul’da Çırağan Sarayı’nda Cumhurbaşkanı’nın da katıldığı iki seçkin ailenin çocuklarının düğün töreni nedeniyle yolların kapatılmasını “Bir düğün için bu yapılır mı?” diyerek eleştirmesinin ardından bazı polis memurlarınca feci şekilde dövülen ve Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan hakkında soruşturma başlatılan Avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun ev hapsi kalktı. Ev hapsi kararı kaldırılan Sürenoğlu, “İkinci müjdeyi de Türkiye Barolar Birliği Başkanı  Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’ndan aldım. Birlik Başkanımın bana söylediği kadarıyla Adalet Bakanlığı soruşturma izni vermemiş. Dosyanın tamamen kapatıldığı haberi de benim için çok mutlu bir haber oldu. Bu konuda bana başından bu yana destek olan, soruşturma sürecinde evime kadar gelip beni ziyaret eden birlik başkanım ile bana destek veren tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sürenoğlu, 13 Nisan 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı, İstanbul’da iki seçkin ailenin çocuklarının Çırağan Sarayı’ndaki düğün töreni nedeniyle trafiğin kapatılmasına “Bir düğün için bu yapılır mı?” sözleriyle tepki göstermişti. Sürenoğlu, bunun üzerine bazı polislerce gözaltına alınmış ve gözaltındayken polisler tarafından feci şekilde dövülmüştü. Sürenoğlu, “sahte” hazırlandığı iddia edilen bir tutanakla, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan adliyeye sevkedilmiş, hakim kararıyla da ev hapsine alınmıştı. Feci şekilde dayak yemesine karşın “sahte” hazırlandığı öne sürülen tutanakla Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan 14 Nisan’dan bu yana ev hapsinde tutulan Sürenoğlu’nun ev hapsi kararı hakimlik kararıyla kaldırıldı. 

İkinci müjdeyi de Metin Feyzioğlu’ndan öğrendi

Sürenoğlu’nun ev hapsi kararının kaldırılmasının ardından çok çarpıcı bir gelişme daha yaşandı. Sürenoğlu, “İkinci müjdeli haberi de Türkiye Barolar Birliği Başkanı  Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’ndan aldım. Birlik Başkanımın bana söylediği kadarıyla Adalet Bakanlığı, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçuyla ilgili soruşturma izni vermemiş. Dosyanın tamamen kapatıldığı haberi de benim için çok mutlu bir haber oldu. Bu konuda bana başından bu yana destek olan, soruşturma sürecinde evime kadar gelip beni ziyaret eden Metin Feyzioğlu ile bana destek veren tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

İstiklal’de yürüyüp, vapurda martılara simit atacağım

14 Nisan’dan bu yana ev hapsinde olan ve dışarı çıkamayan Sürenoğlu, dışarıda ilk olarak ne yapmayı düşündüğüne ilişkin olarak da, “Çok değişik bir duygu. Önce İstiklal’e çıkacağım. Zaten evimin yanında. Yolda yürümeyi düşünüyorum. Sonra vapura binmeyi ve martılara simit atmayı düşünüyorum” diye konuştu.
.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı