Siyaset

39 miting neden yapılmıyor?

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Karahan, İstanbul’da tekrar edilecek yerel seçim için önemli tespitlerde bulundu

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Karahan, İstanbul’da tekrar edilecek yerel seçim için önemli tespitlerde bulundu.

İlk olarak 39 ilçe de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını duyurduğu mitinglerden vazgeçildiğine dair haberleri yorumlayan Karahan, kararı kan kaybeden parti politikalarına bağladı.

Karahan, ‘Muhtemelen Sayın CB’nın vazgeçme nedeni son dönemde kendisine yönelik parti içerisinden gelen metal yorgunluk telkinleri de etkili oldu’ dedi.

AK Parti ve MHP arasında devam Cumhurittifakına da değinen Karahan,  ittifakın devam etmesinin mümkün olmadığını bu ortaklıktan AK Parti’nin zararlı çıktığını savundu.

AK Parti’nin Binali Yıldırım üzerinden devam eden İBB seçim çalışmalarını değerlendiren Karahan, ‘Belli ki CB’ı Erdoğan’ın ekranda ve sahada fazlaca gözükmesi seçmen bazında da  eleştiriler aldı’ dedi.

Milletittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurittifakı Adayı Binali Yıldırım’la ekranda tartışması konusuna da değinen Karahan, ‘Bizce artık tartışmamalıydı. Madem tartışılacaktı, AK Parti 31 Mart öncesi neredeydi. Yine bize göre AK Parti İstanbul’da kaybettiğini görüyor, tv üzerinden acaba dönüş olur mu düşüncesi içerisindeler ayrıca dış dünyaya karşı demokrasi adına bir de mesaj veriyor olabilir’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı