Genel

4 – 10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası açılış etkinliği

Karayolu Trafik Haftası Kutlamaları Başladı

Gümüşhane’de 4 – 10 Mayıs Karayolu Trafik Haftası açılış etkinliği düzenlendi. Etkinlikte yılın trafik polisi, jandarması, zabıtası ve şoförüne plaket verildi.

Gümüşhane Kültür Merkezinde düzenlenen programda il’de yürütülen trafik projeleriyle ilgili sunum, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Celal Sarısoy tarafından gerçekleştirildi.

Törende konuşan Vali Kamuran Taşbilek emniyet kemeri ve yaya öncelikli trafik anlayışı projelerinin önemine vurgu yaptı.
Dünyanın medeni ülkelerinde bir yaya geçidinde insan varsa orada her şeyin durduğunu hatırlatan Vali Taşbilek, “Orada her şey duruyorsa bu ülkede de her şey durmak zorunda. Terörden bile fazla kayıp verdiğimiz günlerden Allah’a şükürler olsun Sayın İçişleri Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu irade neticesinde bugün çok ciddi oranda trafik kazalarının olmadığı, olan kazalarda da ölüm oranının asgari seviyeye indirgendiği bir süreç yaşamaktayız. Bu uygulamalara özellikle ve hassasiyetle riayet edilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Törende Yılın Trafik Polisi Mehmet Fatih Özbilgin, Yılın Trafik Jandarması Uğur Kabadayı, Yılın Trafik Zabıtası Hüsamettin Yiğiter ve Yılın Şoförü Suphi Karacan’a ödülleri Vali Taşbilek tarafından verildi.

Etkinlik liseler arası trafik kültürü bilgi yarışması ve başarılı öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı