Dünya

Aksakal “Türkiye’nin Güvenliği Herşeyden Önemlidir”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Milli Savunma Bakanı  Hulusi Akar’a gönderdiği mektup içeriği konusunda bir açıklama yaptı.

“Hiçbir anlaşma Türkiye’nin güvenliğinin üstünde bir değere sahip değildir.” diyen Aksakal şunları söyledi:

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Sayın Hulusi AKAR’a gönderdiği mektup özünde kendi görüşlerini içermekle birlikte üniter ve bağımsız bir devlet olarak Türkiye Cumhuriyetini tamamen kişiliksizleştirme ve kimliksizleştirme amacı taşımaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, tarihinin hiçbir döneminde bir başka devletin inayetine muhtaç olmadığı gibi, yeri ve zamanı geldiğinde bu gibi tehdit ve şantaj içeren girişimlere karşı gereken cevabı en etkili şekildeverebileceğini de geçmişte göstermiştir.

Yedi düvele karşı başarıyla sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşı ruhununu, 1974’de Haşhaş ekimi yasağında, Kıbrıs Barış harekatında, Kardak kayalıklarının işgal girişiminde ve AB’nin Kıbrıs şartı dayatmalarında kararlı bir şekilde tereddütsüz hayata geçirmiştir.

S – 400 savunma sistemlerinin alınması konusu millî güvenliğimizin bir gereği olarak ortaya çıkmıştır ve hiçbir anlaşma Türkiye’nin güvenliğinin üstünde bir değere sahip değildir.

Devletler arası  ittifaklar sadece bir tarafın çıkar ve beklentileri üzerine bina edilemez, hiçbir devlet de Türkiye Cumhuriyeti’ne parmak sallayamaz.

Sınırımızda oluşturulmaya çalışılan yeni bir sözde uydu devlet yaratma girişimleri karşısında kadim Türk devleti, bu topraklar üzerinde yaşayan 81 milyon insanıyla yeniden tarih yazmaktan çekinmeyecektir.
 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı