Genel

”Allah ordumuzu mansur ve muzaffer eylesin”

Gümüşhane’de sivil toplum örgütleri ile mesleki ve iş dünyası temsilcilerinden Barış Pınarı Harekâtı’na destek

Kahraman Türk Ordusu tarafından Suriye’nin kuzeyine düzenlenen Barış Pınarı Harekâtına Gümüşhane şehrinden destek artarak devam ediyor.

Bu sebeple şehir genelinde faaliyet gösteren STK’lar Vali Taşbilek’i makamında ziyaret ettiler.

 

Gümüşhane’de sivil toplum örgütleri ile mesleki ve iş dünyası temsilcilerinden Barış Pınarı Harekâtı’na destek

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası’nın koordinatörlüğünde, Sivil Toplum Örgütleri ile Mesleki ve İş Dünyası temsilcileri, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nı desteklemek amacıyla düzenledikleri program kapsamında, Vali Kamuran Taşbilek’i makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyaret kapsamında il Sivil Toplum Kuruluşları ile Mesleki ve İş Dünyasını temsilcileri Vali Taşbilek’e, Türk bayrağı takdim ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Taşbilek, “Barış Pınarı Harekatı, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları çerçevesinde kendi milli bütünlüğünü korumak, bekasını devam ettirme ve ülkemize yönelik oluşan tehditleri sınır ötesine ulaşarak bertaraf etme noktasında meşru savunma hakkı çerçevesinde yapılan bir harekattır. Bu harekâtla; kahraman ordumuz hem Fırat’ın doğusunda kendi güvenliğimizi sağlamak hem de oluşturulan koridorda kardeşçe misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin tekraren yurtlarına dönüşlerine imkan sağlamak ve o oluşturulan güvenli bölgede onlara huzurlu bir ortam oluşturmak amacıyla yapılan bir harekattır. Bütün milletimizin; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, bürokratlarımıza, harekâtı yürüten komutanlarımıza ve kahraman ordumuza desteğinin tam olduğu açık kesindir.” dedi.

Suriye’de gerçekleştirilen harekâtın insanlık için yapılan önemli bir faaliyet olduğunu vurgulayan  Vali Taşbilek, “Ülkemiz orada tamamıyla insanlığın huzuru için, bütün dünyanın huzuru için, kendisine yöneltilen tehditleri bertaraf etmekle birlikte bütün dünyayı da terör belasına karşı koruyan bir kalkan vazifesini büyük bir fedakarlıkla yürütmekte. Kahraman Mehmetçiğimiz şu anda orada çok başarılı faaliyetler yürütüyor. İnşallah o bölge terörden arındırılarak ülkemize yöneltilen terör belasının bertaraf edilmesi sağlanacak. Bugüne kadar kendisine yöneltilen bütün terörist faaliyetlere karşı kahramanca mücadele etmesini bilen bir milletiz ve böyle bir ordumuz var. Bu mücadeleden de büyük bir başarıyla çıkacaklarından hiç endişemiz yoktur. Gümüşhane halkı adına gösterdiğiniz duyarlılık için çok teşekkür ediyorum. Gümüşhaneli vatandaşlarımızın, topyekûn dualarının kahraman ordumuzla olduğunu iletmek istiyorum. Allah ordumuzu mansur ve muzaffer eylesin” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı