Sağlık

Ambulans sayısı 43’e yükseldi

Gümüşhane’de yeni 7 ambulans düzenlenen törenle hizmete alındı

Sağlık Bakanlığı tarafından Gümüşhane’ye gönderilen 4×4 özellikli tam teşekküllü 7 ambulans düzenlenen törenle hizmete alındı. Yeni gelenlerle beraber Gümüşhane’de ambulans sayısı 43’e yükseldi.

Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan 112 Acil Servis Komuta Merkezi ve İl Ambulans Servisi Başhekimliği bahçesinde bakanlık tarafından gönderilen ambulanslar için dağıtım ve hizmete alım töreni yapıldı.

Her ilçedeki acil sağlık hizmetleri istasyonlarına gönderilecek ambulansları inceleyerek yetkililerden bilgi alan Vali  Kamuran Taşbilek, burada yaptığı konuşmada “7 ambulansı tüm ilçelerimizde istihdam edeceğiz. Cankurtaran araçlar bunlar. Devletimize müteşekkiriz, Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Ambulans altyapısı açısından ilimiz iyi durumda. Gerek normal gerek 4×4 ve gerekse kar tipi ambulanslar noktasında çok iyi hizmet verecek durumdayız. Ambulansların ilimize ve ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İlimizde ambulanslarımızın vaka ulaşım hızı çok iyi, inşallah çok daha iyi noktalara getireceğiz” dedi.

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı