Siyaset

Ankara bunu konuşuyor

Ankara’nın kulağı var, konuşulanlar öyle böyle değil

Ankara’nın kulağı var, konuşulanlar öyle böyle değil. Kim ne derse desin 31 Mart AKP’nin dengelerini bozdu. Çok sevgili bir büyüğümüzün aktardığına göre Ankara’da gerçekleşen çok önemli bir ziyaretteki konu başlıkları derindi, konu başlıklarına bakılırsa önümüzdeki günlerde AKP’nin içinin biraz daha kaynayacağını gösteriyor.

Merkez sağdan önemli ismin paylaştığı bilgiler noktasında ekonomide başgösteren olumsuz işaretler işin artık böyle gitmeyeceğini anlatıyor.

AK Parti içinden parlamenter sisteme dönülebileceğinin işaretini aldım diyen merkez sağdaki önemli isim devam etti:

‘Ankara her zamanki gündeminden çok daha hareketli. AKP, 31 Marttan sonra adeta kaynıyor etrafa yansımıyor ancak işler sanıldığı gibi iyi gitmiyor. Anamuhalefete ve muhalefetin diğer partilerine bir zeytin dalı uzatma girişimi de düşünülüyor.’

2023’e kadar AKP bekler mi? önemli ismin ifadelerine göre; kesinlikle hayır.

Konuşulan öngörü şu: AKP, CHP, MHP hatta İYİ Parti’de olmak üzere Erdoğan’ın CB’lığı kabul şartıyla bakanlıkların bir ya da birkaç dağılımı ve yeniden Binali Yıldırım’ın başbakanlığında parlamenter sisteme dönebileceği olasılıklar arasında. Daha büyük bilgi ise 2020 Haziran’ına kadar bu sürecin tamamlanması da isteniyor. Ve elbette 2020 sonunda kaçınılmaz olarak kaldı ki ekonomik göstergeler dedik, erken seçim dillendiriliyor. Açıkçası AKP 4.5 yıl seçim yok diyor ve fakat bunun bu şartlarda mümkün olmadığını da kendisi de biliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı