Yerel

Anketler ve sokaklar

MHP’li Cemal Enginyurt ‘AKP’ye dönük anketlerde sokaklarda alarm veriyor’ dedi. Genel Başkanı Bahçeli fırçaladı

MHP’li Cemal Enginyurt ‘AKP’ye dönük, anketlerde sokaklarda alarm veriyor’ dedi. Genel Başkanı Bahçeli fırçaladı.

En ufak eleştiriye bile tahammül edemeyen iktidar cephesi bu sözlere henüz net bir çıkış yapmadı.

GÜNDOĞUMU zaman zaman Gümüşhane kamuoyundan edindiği izlenimleri sizlerle paylaşmaya devam ediyor.

Ülke de anketler ve sokak AK Parti için alarm verirken, bu noktada MV’i Enginyurt’u haksız çıkartmayan kalesi Gümüşhane’de ise durum pek iç açıcı görünmüyor.

Dinleyelim..

Esnaf diyor ki, ‘siftah yapamıyoruz. vatandaş mağazaya gidiyor, sadece etikete bakarak almadan geri dönüyor. kiralar ödenemiyor. Ticari işletmeler yapılan zamlardan sonra çok dert yanıyorlar. Gümüşhane’de yaşayan halk bile artık zorlanıyoruz seslerini yükseltiyorlar. Mart’ta yapılacak yerel seçim sonuçları işte bu tablo içerisinde belli olacak’.

Korkulan senaryo daha da büyük; kriz derinleşirse halk bizi 3 – 4 ay idare edecek erzaktan söz etmeye bile başladı. Olası durumda şekerini ununu çayını yağını stok etmeye bile başladı söylentileri dolanıyor..

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Belgin Tungul Çakır, bu bilgiler ışığında kırmızı et yerine balık tüketimini tercih etmesi için halka seslenen Tarım Bakanına da eleştirdi..

‘Sayın Bakan diyorsunuz ya yıllık et tüketimi 15 Kilogram kişi başına; bırakınız 15 Kilogramı artık insanlar gram ile et almaya başladı. Sayın Bakana hatırlatırız balık mevsimidir doğrudur ama Gümüşhane’de balığın asgari fiyatı 15 TL’den başlıyor, etten geçtikte bu insanlar 15 TL’ye balık alabilecek durumda mı, hiç düşündünüz mü’ demek geliyor içimizden’!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı