Siyaset

AP’den 23 Haziran Açıklaması

Adalet Partisi, 31 Mart ve 23 Haziran tarihli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde büyük sorumluluk

Adalet Partisi, 31 Mart ve 23 Haziran tarihli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde büyük sorumluluk üstlenen hareketlerden bir tanesiydi.
9. CB’ı Süleyman Demirel’in vasiyeti ile yeniden siyaset sahnesine dönen AP’si az zamanda çok ve büyük işler başaran siyasi parti olarak kendisini gösterirken, 23 Haziran sonrasına ilişkin açıklama Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İslam Güçlü’den geldi.
Güçlü, ‘Genel Başkanımız Sayın Vecdet Öz’ün önderliğinde bu seçimlerde de biz Türk Milletine olan sorumluluğumuz çerçevesinde hareket ettik. Bu tür hareketler mutfaktakiler diye tabir edilerek bilinmeseler de gerçek değişmez. Tüm teşkilatlarımızla Ekrem İmamoğlu’na il geneli ve ilçelerde desteğimizi vermiş bulunuyoruz. İstanbul’a yapacağı hizmetler de katkımız olursa parti olarak ne mutlu bize. AP’si şimdi olası erken seçim senaryolarına ilişkin olarak 51 il ve ilçelerinde kongrelerini yapmaya Pazartesinden itibaren başlamış bulunmaktadır. Seçim sonuçları İstanbul ve ülkemiz için hayırlı olsun, İstanbul’da ve bu ülke de birlikte kardeşçe yaşamaya alışacağız. Her ne kadar ayrıştırıcı sözcükler, bir dil kullanılsa da inanıyoruz ki Sayın İmamoğlu’nun getirdiği siyaset dili bu ifadeyi gerçekleştirecektir.’ Dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı