Yerel

Aydınlık’tan neden ayrıldı

Gazeteci Sabahattin Önkibar ayrılık nedenini açıkladı

Gazeteci Sabahattin Önkibar, Aydınlık Gazetesinden neden ayrıldığını açıkladı.

Halk Tv’de Fath Ertürk’e konuk olan Önkibar, Aydnlık Gazetesi ve Ulusal Kanal’dan Ekrem İmamoğlu’na yöneltilen ‘Amerikancı’ söyleminden dolayı ayrıldığını söyledi.

Önkibar, İmamoğlu’nun ailesini tanıdığını ve böyle bir iddianın mümkün olamayacağını belirtirken, ‘Babasını tanırım, milliyetçi bizim kökenden gelen birisidir, İmamoğlu Amerikancı ise bende Amerikancıyım diyerek Aydınlık’tan ve Ulusal Tv’den ayrıldım’ dedi.

Gazeteci Ökibar, Doğu Perinçek ile bir sorunun olmadığını ancak bu suçlamayı kabul etmediği için böyle bir kararı aldığını da sözlerine ekledi.

DEVLETİN HABERİ VARDI

Bölücübaşı Abdullah  Öcalan’ın avukatları ile ilgili görüşmesinin yeniden sağlanmasına ilişkin hükümet kararına da tepki gösteren Önkibar, ‘Mektuptan devletin haberi vardı, devletin haberi olmasaydı, o mektubu yazdrırmıydı’ dedi. Önkibar, Öcalan’ın ev hapsine çıkarılmasına dönük iddaların ortada dolaştığını söyledi.

Deneyimli Yazar MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi de sert bir dille eleştiriken, konuya ilişkin olarak yasaklatılmak istenen Devlet Bahçeli ve ülkücüler hakkındaki herşey adlı kitabını iddialarına dedlil olarak gösterdi..

Önkibar, 31 Mart öncesi beka sorunu var diyerek sahaya inen Erdoğan –  Bahçeli’nin esas beka sorununun kendi iktidarlarını sürdürüebilmek olduğu iddiasını da yineledi.

ERDOĞAN KAYBEDECEĞİ İSTANBUL SEÇİMİNİ TEKRAR YAPTIRMAZ

Önkivar, YSK tarafından ertelenen 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul seçimi için ise öneml bir görüşü öne sürdü: Önkibar, ‘Erdoğan kaybedeceği bir seçimi yeniden yaptırmaz eğer kaybederse ne AKP’yi ne de Türkiye’yi elinde tutabilir, seçime bir iki hafta kala yaptırdığı anket sonuçlarına göre kaybedeceğini anlarsa milli güvenlik sorunu var diyerek seçimi erteletetirebilir’ diye konuştu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı