Siyaset

Ben bu mazbatayı 16 milyon insanımız adına devraldım

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, devir teslim için Saraçhane’deki büyükşehir binasına geldi. Oldukça kalabalık partili, milletvekilleri ve basın mensupları arasında bir konuşma yapan İmamoğlu, 17 gün sonra devraldığı görev öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

İstanbul’daki bu süreç biraz daha farklı hızlı ve değişik bir biçim de işledi bugün. Ama şu an itibarıyla sizinle önce önümüzdeki programı paylaşmak istiyorum ki, bir telaş yaşamayalım. Öncelikle burada siz değerli basın mensupları ve kıymetli katılımcılarımızla beraber birkaç cümle paylaşacağım daha sonra ben yukarı da Sayın Mevlüt Uysal’dan görevi devralacağım ama oraya basın mensuplarının çıkmasını istemiyoruz. Biz fotoğraf servis edeceğiz. Dolayısıyla burdaki süreci oraya taşımazsanız hepinizden rica ediyorum mutlu oluruz zaten o taşıma süreci sizi de bizi de mutsuz eder. Aynı zamanda oldukça kalabalık her anında bize yardımcı olan bir çok parti üst düzey yöneticilerimiz var vekillerimiz var yüzlerce insanımız şu dönemde bize katkı sundular yukarıda küçük bir makam odası ve o alanda biz devir teslimi yapıp el sıkıştıktan sonra halkımıza dışarı da otobüsün üzerinden hitap edeceğim

Daha sonra oradan da çağrımı yapacağım biz vatandaşlarımızla halkımızla inşallah bu hafta sonu Cumartesi ya da Pazar günü bütün İstanbul halkını davet ederek süreci anlatacağımız bir buluşmayı da sizlerle paylaşacağız, bu paylaşımımızı en geç yarın olacak.

Diyeceğiz ki Cumartesi ya da Pazar herkesi çoluk çocuk kadın erkek gençlerimizi herkesi biz Saraçhaneye bekliyoruz, davet edeceğiz.

Tüm bu programlarımızı aktardıktan sonra tabi bugün mazbatamızı İstanbul İl Seçim Kurulundan teslim aldık. Çok onur duyuyorum, mutluyum, gururluyum

Öncelikle şunu ifade edeyim, ben bu mazbatayı 16 milyon insanımız adına devraldım. 16 milyon insanımız adına devraldım. Hiç kimsenin birbirinden farkı olmaksızın hiç kimsenin birbirinden üstünlüğü olmaksızın tüm hemşerilerim adına devralmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum.

Tabi asla vazgeçmediğimiz değerlerimiz var asla vazgeçmedik. Haktan hukuktan ve adaletten asla vazgeçmedik toplumun demokrasiye olan inancından ve buna dönük mücadelesinden asla vazgeçmedik.

Çok net ifade ediyorum bu şehirde yaşayan insanların sevgisiyle oluşturduğu saygısıyla oluşturduğu bu birlik be beraberlik duygusundan vazgeçmedik.

Kimsenin hakkını yemedik asla bu şehirde yaşayan 16 milyon insanın da hakkını yedirtmeyiz dedik bundan da asla vazgeçmedik

Günün sonunda il seçim kurulunun birleştirme tutanağı ile beraber mazbatamızı aldık sorumluluğumuzun bilincindeyiz bu kentin ihtiyaçlarını biliyoruz bu şehirde yaşayan herkesin taleplerini biliyoruz hizmet etmeye hemen hızlıca başlayacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tüm alanları şeffaf bir biçim de halkına insanına bugün itibarıyla açılmıştır açılacaktır.

Bu şehrin yönetimini yürüten bu güzel kentin belediyesinin koridorları makamları ve bu belediye de çalışan herkes bir kişiye, bir gruba bir partiye ve diğerlerine hizmete değil 16 milyon insanına hizmet etmeye bugün itibarıyla başlamıştır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın ve şunu ifade edeyim şu an itibarıyla devam eden süreçler var bunun farkındayız ebetteki şehrimizin şehrimizde yaşayanlarımızın huzuru ve mutluluğu için bir an önce bu süreçlerle ilgili net ifadelerini ilgili kurullardan elbetteki bekliyoruz.

Bizim kafamız net bizim zihnimiz vicdanımız çok net 16 milyon hemşerimizin aynı şekilde çok net bunu biliyoruz.

Dolayısıyla bu sürecinde netleşmesiyle 17 gündür devam eden bugün sona eren belirsizliğin daha sonraki günlerde tartışma noktalarını bertaraf edilmesi adına elbette ilgili kurulları en hassas en hızlı bir şekilde süreci tamamlamalarını da diliyoruz.

Bütün bu duygularımla bu şehre dünden bugüne bu şehirde belediyenin kurulduğu tarihten bugüne emeği geçen katkı sunan bu şehre iyi şeyler yapan ve bu şehri koruyan kim varsa her birisine minnet ve şükran duygularımı buradan belirtmek istiyorum.

Herkesten Allahtan razı olsun. Sıra bizden sonra bizde aynı titizlikle binlerce yıllık tarihine maneviyatına bu şehrin doğasına insanına saygıyı bu kenti özeni ana prensip elde ederek edinerek yol haritamızda tüm evrensel doğrularla bu şehirde yaşayan insanların maneviyatını yaşam biçimini koruyarak yol yürüyeceğimizi hizmet edeceğimizi de hem duyuruyor hem de hepinizin huzurunda söz veriyorum.

Allah bizi mahcup etmesin. Teşekkür ediyoruz hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı