Yerel

‘Benim doğum günüm’

Milli Mücadele’nin Yüzüncü Yılı Gümüşhane’de Kutlandı

2019 Milli Mücadele’nin Yüzüncü Yılı Gümüşhane’de Kutlandı

Milli Mücadelenin 100.yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gümüşhane’de düzenlenen törenlerle kutlandı. 
 
Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Burada yaptığı konuşmada; Gazi Mustafa Atatürk’ün ‘Benim doğum günüm’ dediği, Türk milletinin de yeniden doğduğu gün olan 19 Mayıs’ı kutlayan Vali Kamuran Taşbilek, “İstiklal yürüyüşümüzü başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. 19 Mayıs; gömülmek istenirken tarihin karanlığına, karanlıkları yırtan güneşin adıdır. 19 Mayıs; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan bir güneş gibi doğuşunun adıdır. 19 Mayıs; İzzeti ayaklar altına alınmak istenen bir milletin yeniden dirilişinin adıdır” dedi. 


 
Alanı dolduran gençlere seslenen Vali Taşbilek, “Gençler, binlerce yıl önce başlattığımız bir kutlu yürüyüşün yolcularıyız. Bu şanlı yürüyüşümüz, tarihin seyri içerisinde, minnet duyduğumuz büyüklerimizle bugünlere geldi. Bundan sonra da kıyamete kadar devam edecek süreçte bizim en büyük desteğimiz, güvencemiz, dayanağımız siz gençlersiniz. Devam eden bu yol çok meşakkatli, sıkıntılı olabilir. Önümüze her türlü engelleri çıkarabilirler. Dahili ve harici tehditler bizi yolumuzdan asla çeviremeyecektir. Biz millet olarak birlikte olacağız, devam ettirdiğimiz bu kutlu yolda; birbirimizi ayırt etmeksizin seveceğiz. Yaşasın Büyük Türk Milleti, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti diyeceğiz. Bu duygular içerisinde sözlerime son verirken, Millî Mücadelemizin 100. Yılında; Kurtuluş ateşimizi yakan Gazi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Harbimizin Kahramanlarını ve devletimizin bekası, milletimizin birliği uğruna can veren Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Buradaki etkinliklerin ardından kutlama programı 15 Temmuz Zafer Meydanında gerçekleştirildi

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı