Manşet

Bir Gümüşhane – Bayburt Havalimanı Yorumu

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU AK Parti iktidarları döneminde Gümüşhane’ye yapılan en önemli yatırımlardan bir tanesi de Gümüşhane Bayburt havalimanı oldu.

Şu ana kadar altyapı çalışmaları devam eden havalimanı için bugüne kadar çeşitli yorumlar yapıldı. Kimi zaman tartışmalar en üst düzeyde oldu.

Köse Salyazı Beldesi Belediye Eski Başkanı Mühür Uçar ise GÜNDOĞUMU’na bütün yorum ve tartışmaları sonlandıracak açıklamalarda bulundu. Uçar, şunları söyledi:

‘Bir defa Gümüşhane’ye bu havalimanı neden yapıldı? tartışması bana göre doğru değildir ve aksine çok doğru bir yatırımdır. Baktığımızda Gümüşhane ve Bayburt artık üniversite şehri oldu ve yine bakıldığında 40 bine yakın öğrenci bu şehirlerde öğrenim görüyor. Dahası bölgesel elverişlilik bakımından Gümüşhane Bayburt havalimanı daha avantajlı konumda. Bir taraftan öğrenci ve vadinin getireceği hareketlilik diğer taraftan Erzincan’a, Trabzon’a inemeyen uçakların tercih edeceği havalimanı hepsi Gümüşhane’nin lehine gelişmeler olacaktır. Öte yandan neden Gümüşhaneli Erzincan veya Trabzon’u tercih etsin ki, son dönemin en mükemmel yatırımı şehre geldi ve elbette bunun nimetlerinden de yararlanacaktır ayrıca her iki şehirle de belkide rekabet etme şansı yakalayacaktır. Diğer taraftan Gümüşhane’ye özgü tüm üretilenlerde yurdun belkide her tarafına ulaştırılma şansına sahip olacaktır. Büyük bir değişimin ve gelişimin havalimanı ile birlikte Gümüşhaneyi beklediğine inanıyorum ve inşallah en kısa sürede havalimanının Gümüşhane’ye kazandırılacağına inancımın tam olduğunu ifade etmek istiyorum’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı