Manşet

Bir Ömrü Yazdı: Aydın Akdeniz

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Gazeteci Aydın Akdeniz bizim sayfanın onur konuğudur her zaman. Tanıştığımız ilk günden bu güne bize kattığı değer asla bir karşılıkla ölçülemez. Aydın Akdeniz’in ifadeleri nettir. Sadece Gümüşhaneli kimliği ile değil yaşadığı şehir Trabzon’da da saygın bir konumu bulunmaktadır.
Karadeniz Bölgesinde Trabzon siyasetten spora merkez gibidir, böylesine bir şehirde Gümüşhaneliler adına her zaman dik duruş gösteren Gazeteci Aydın Akdeniz, yeni gündeminde şifrelerini araladı.

AYDIN AKDENİZ TRABZON’DA
Kış mevsimi Tekirdağ’da, yaz gelince Trabzon’da bulunuyor Aydın ağabey. Şu günlerde bazı ufak tefek aksaklıklar yaşasa da soluğu Trabzon’da alıyor. Trabzon’a ilişkin ayrı bir sevgisi olduğunu bildiğimiz Gazeteci Aydın Akdeniz’in mesleğin duayeni olarak iyi bir gözlemci olduğunu da unutmamak gerek.

KONU SİYASET OLUNCA AYDIN AKDENİZ İTİDALLİ
-‘Onu konuşmayalım, Trabzon’da değişen bi şey yok. Zaten vatandaş her şeyi görüyor, Biz ne söyleyelim?, polemik oluşturacak sözcüklerden hep kaçınmışımdır. Siyaseti şimdilik hiç konuşmayalım..’!

TRABZOSPORA DOKUNMADAN OLUR MU?
-‘Bakın bu şampiyonluk neden kaçtı? Altı hafta önce şampiyonluğun en güçlü ekibi Trabzonspor bir kez daha önüne gelen fırsatı neden tepti? Herhalde başta yöneticiler olmak üzere sorumlular bir cevap vermek zorundadır. Taraftar bu cevabı alamazsa elbette sandıkta da, her yerde de bunun karşılığını verecektir. Trabzon’da ben bunu gözlemledim.’

AYDIN AKDENİZ AĞABEY SPOR İHMAL ETMİYOR
Bir taraftan yürüyüşü ihmal etmeyen Aydın ağabey, soluk soluğa da olsa sorularımıza yanıt veriyor.
‘Pandemi belli ki Trabzon’u da tedirgin etmiş. Maskesiz insan görmek hemen hemen imkânsız gibi, alınan önlemler ve tabi ki yüksek cezalar Trabzon’da etkili olmuş ama yine de çekiniyor insan. Koronavirüs gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir konu’!.

TRABZONDA BALIK KALMADI
Sıra ekonomiye Trabzon’da yaşanan hissedilen durgunluğa Aydın Akdeniz’den ilginç cevap.
-‘Trabzon’da bugün balık bile yok. Yani pandemi vardı, kriz vardı tamam ancak Trabzon’da sanayi de yatırım da yok arkadaş Arap turizmi bilhassa esnaf için adeta bir can damarıydı o da kalmadı. Sarp sınır kapısı açıldı e, oradan da bi şey gelmiyor. Üniversite öğrenci diyorduk, malum süreç o da yok. Trabzon’a artı ekleyecek bi şey kalmadı. Sadece devletten maaş alan çalışanlarla ayakta kalmaya çalışıyor Trabzon. (Gülerek) Bir zamanlar balık, hamsi Trabzon’un simgesi gibiydi denizinde şimdi balıkta yok Trabzon’un’!

SERVET ÖZKARA ANIMSATMASI
Dedik ya; Aydın Ağabey bizi dikkatle izler haberlerimizin altına artı yada eksi yorumlarını eksik etmez. Yeni bir isimde söz ederek desteğini artıracağını da ihmal etmedi. Servet Özkara, Trabzonspor’un eski ünlü oyuncularından Hüsnü Özkara’nın kardeşi. İyi bir gazeteci olduğunu ve Gündoğumu ile gündemi paylaşacağını kendisi ile paylaştım notunu düştü.

AYDIN AĞABEYİN BİR İLKESİ VAR
Ne olursa olsun bugüne değin Aydın Akdeniz bildiklerini söylemeden hiç çekinmedi. Hele Gümüşhane söz konusu olunca.
Gümüşhane’de pandemi ile boğuşuyor. Bugünkü ilk soru hastane dedik, Aydın Akdeniz, ‘İzaha muhtaç’ dedi. Dahası da var ama onları şimdilik yazmamak daha iyi olur.

BİR ÖMRÜ YAZDIM
Sadece Trabzon değil Karadeniz Bölgesi ve elbette Gümüşhane’ye dönük pek çok haberi okurlarla buluşturdu Aydın Akdeniz. Özellikle Gümüşhane’yi ayrı bir kefeye koyduğunu her zaman ifade eder. Şehrin bugünkü durumundan geleceğine dönük çarpıcı başlıklar geride bıraktıklarında tıpkı toprağın altında çıkarılmayı bekleyen hazineler gibidir. Tabi ki o mesajı alabilene diyelim ve Aydın Akdeniz ağabeye uzun sağlıklı ömür dileklerimizi iletelim.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı