Yerel

”Birliğimiz Gümüşhane’de azımsanmayacak bereketli ciddi işler yapıyor”

Merkez köylere hizmet götürme birliği meclis toplantısı ve muhtarlar toplantısı Vali Taşbilek başkanlığında yapıldı

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek başkanlığında Merkez İlçe ve Köylerine Hizmet Götürme, Çevre, Kültür ve Turizm Birliği’nin 2019 yılı Kasım ayı birlik meclisi olağan toplantısı ve muhtarlar toplantısı yapıldı.

Merkez ilçeye bağlı köy muhtarlarının tamamının katılımıyla Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantı da 2019 yılı faaliyet raporu ve birliğin 2020 yılı bütçesi oy birliğiyle kabul edildi.

Köyün değil, hayatın önceliğine göre eksiklikleri yapmaya çalıştıklarını dile getiren Vali Kamuran Taşbilek, “Sizin desteklerinizle daha güzel şeyler yapmaya çalışacağız. Muhtarlarımız köylerine sahip çıkıyorlar. Devletimizin köylerdeki eli, gözü, kulağı olma noktasında da güzel hizmetler yapıyorlar” dedi.

Köylere hizmet götürme birliklerinin önemli bir müessese olduğunu ve Türkiye’nin her yerinde çok güzel hizmetler yapıldığını kaydeden Vali Taşbilek, “Birliğimiz sizlerin desteğiyle Gümüşhane’de azımsanmayacak, bereketli, ciddi işler yapıyor. Devletin her şeyi köyde size emanet. Köyümüze girenden, çıkandan, ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı vatandaşlarımızdan beraber sorumluyuz. Bunları bize ulaştırmanız gerekiyor. İnsanların devletine olan güvenini tesis etme noktasında en önemli görevi yapmış olursunuz. Bir yetimin mağduriyetini giderebiliyorsak bu yaptığımız her hizmetin önüne gelecektir. Hasta, yaşlı, mağdur, ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı vatandaşlarımızdan haberimiz olsun. Elinden tuttuğumuz, derdine ortak olduğumuz insan kadar devletiz. Bunu yapamıyorsak devlet olarak hiçbir şey konuşmamıza gerek yok. Lütfen bize omuz verin, bu vebalden bizim kurtulmamıza yardımcı olun” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı