Kültür-Sanat

Boşuna mı Ozan diyoruz

Kültür Bakanlığı tarafından ‘Ozan’ ünvanı verilen Gümüşhaneli Sanatçı Mahmut Polat

Kültür Bakanlığı tarafından ‘Ozan’ ünvanı verilen Gümüşhaneli Sanatçı Mahmut Polat başarılı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Geçtiğimiz yıllarda Gümüşhane Türküleri adı altında günyüzüne çıkmamış Gümüşhane şehrine özgü eserleri derleyen Polat, şimdide bu ölümsüz eserleri TRT arşivlerine taşımaya başladı.
TRT İstanbul Radyosunda bu konuda girişimlerde bulunan Ozan Polat, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Celal Bakar ile bir araya geldi.
Gümüşhaneli TRT Sanatçısı Bakar ile yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunan Polat, heyecanlandığı proje için GÜNDOĞUMU’na konuştu:
‘’Yıllar sonra derlediğim Gümüşhane türkülerinin kayıtları için TRT’ye davet edildim Beni TRT’nin kapısında karşılayan ve misafir eden TRT sanatçısı Sayın Elvan Sevim’e ve Gümüşhaneli TRT sanatçımız Sayın Celal Bakar’a çok teşekkür ederim. TRT sanatçısı Elvan Sevim tarafından İstanbul Radyosu stüdyolarında çalıp söylediğim 29 türkü kayıt altına alındı ve önümüzdeki hafta çalışmalara devam edeceğiz’’
 
Polat, ‘Çalışmalarımızın karşılığını alacağım için çok mutluyum. TRT, çok köklü bir kurum ve her zaman dediğim gibi Gümüşhane kültürüne hizmet adına ozanlık ünvanımla birlikte yeni bir katkı sağladığım için gururluyum’’ diye konuştu.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı