Siyaset

Bu akşam ikimizi de tutuklayabilirler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Diyarbakır’a gitti. Kayyım atanan büyükşehir başkanlarına destek veren açıklamalarda bulundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Diyarbakır’a gitti. Kayyım atanan büyükşehir başkanlarına destek veren açıklamalarda bulundu. CB Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İmamoğlu’na dönük sert açıklamaları ise bu ziyaretin ardından geldi.

İçişleri Bakanı Soylu’nn ‘’pejmürde ederiz’’ çıkışı ise hükümet ile anamuhalefet arasındaki gerilimin artmasına sebep oldu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Fatih Altaylı’nın bu yöndeki sorusunu da yanıtladı:

‘Herşeyi yapabilirler ortada adalet yok, Bu akşam ikimizi de tutuklayabilirler. Sokağa çıkıp soralım adalet var mı yok. Yargıtay Başkanı ne diyor adalete güven yüzde 38 dolayında. CB adalete güven kalmadı diyor. Sıradan vatandaşta öyle diyor! Hangi adalet? YSK dan kağıt almış (seçilmiş BB Başkanları) Birileri yazıyor görevden alın. Hani anayasa nerede? Anayasa 38. madde ne dyor? suç ve ceza. Suçu sağlanana kadar kimse suçlu sayılamaz. Biz muhalefet olarak biz hukuk mücadelesi veriyoruz. Tarihimizin bize yüklediği sorumluluğumuz var. Nasıl demokratik yollarla. Biz demokrasiden yanayız. Dünya da örneği yok tek adam yönetiminle yerel yönetimler de başarı elde ettik. Pejmurde durumunda olan adama ben ne diyeyim? Alsınlar hangi gerekçe ile alacaklar. İmamoğlu hortumları kesti alsınlar’’.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı