Eğitim

Büyük Güne Saatler Kaldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yeni hizmet binasının resmi açılışını 22 Aralık Pazar günü saat 14.00’da yapacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yeni hizmet binasının resmi açılışını 22 Aralık Pazar günü saat 14.00’da yapacak.

Utku Ersoy Etkinlik Merkezi’nin açılışına ilişkin açıklamalarda bulunan Gaziosmanpaşa ÇYDD Şube Başkanı Özge Çamcı, şunları söyledi:

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, çağdaş etkinlik merkezlerini ülkemizin dört bir yanında çoğaltmaya devam ediyor. 

Bu çalışmalar çerçevesinde son olarak ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Utku Ersoy Çağdaş Etkinlik Merkezi 22 Aralık 2019 Pazar Günü saat 14.00’ da gerçekleştirilecek açılış töreniyle hizmete girecektir.

Derneğin şubesi olarak siz değerli Gaziosmanpaşalıların desteği ile Gaziosmanpaşa’da Atatürkçü, çağdaş nesiller yetiştirmek, eğitim kalitesini artırarak, geleceğe ilişkin yeni yöntemler geliştirmek, bilimin ışığında aydınlanmanın peşinde koşacak bireyler oluşturmak amacıyla 4 yıldır ilçe de hizmet vermekteyiz

Bugüne kadar 256 öğrenciye burs olanağı sunduk ve her hafta sonu gönüllü öğretmenleriyle 3. Sınıftan 10. Sınıfa kadar öğrencilere Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Fizik konularında ücretsiz destek sağladıklarını, şubelerinde Atatürk’ün Nutku’nu ayrı bir ders olarak öğrencilerimize öğrettik. 
                     
Her milli bayramı Gaziosmanpaşa Meydanında halkla birlikte coşkuyla kutladık

Gaziosmanpaşa’da her 10 Kasım’da  okullar arası “Atatürk Şiirleri” yarışması organize ettik, 23 Nisanlarda uluslar arası Folklor Festivali düzenledik. Anadolu’da 15 okulun kütüphane ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık, Atatürk İlkelerine bağlı ve çağdaş öğrenciler yetiştirerek amacımıza uygun mücadele verdik.

Çamcı açıklamasına şöyle devam etti:
‘Yeni hizmete girecek olan Utku Ersoy Çağdaş Etkinlik Merkezi için bağışçıları Gülay Ersoy’a sonsuz teşekkürlerini bildiriyoruz, Yeni açılacak etkinlik merkezinde daha fazla sayıda öğrenciye drama, çağdaş sanatlar, folklor, tiyatro, diksiyon ve müzik eğitimlerini vermeyi hedefleliyoruz, Tüm Gaziosmanpaşalıları açılış günümüze bekliyoruz’

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı