Siyaset

”CHP’nin Düşmana İhtiyacı Yok”

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Saray’a çıkan CHP’li tartışmalarına dönük görüşlerini ifade etmeye devam ediyor.
AP Genel Başkanı Öz, CHP’li Muharrem İnce ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘’Lütfen oyuna gelmesinler’’ başlıklı yazısı ile sükûnet çağrısında bulunmuştu. Öz, bu kez CHP için ‘’düşmana ihtiyacı yok’’ çıkışı ile parti politikalarına dönük eleştirilerde bulundu
AP Genel Başkanı Öz yazısında dikkat çekici konulara konu başlıklarına değindi. Bugün yaşanan tartışmalara yeni bir pencere açtı.

Prof. Dr. Öz’ün yazısı şöyle:

‘’Televizyonları seyrediyorum durum ne yazık ki böyle sevgili dostlarım!

Şimdi diyeceksiniz ki Adalet Partisi olarak size ne kardeşim?

Ben böyle düşünmüyorum çünkü yaşadıklarımızın tüm sebebi yıllarca iç kavgalarına esir düşmüş CHP ve merkez sağda medeni bir partinin eksikliğidir!. 

Ben annesi CHP’li, babası ise AP’li olan bir ailenin her iki tarafı da içine sindirmiş hatta 2009 yerel seçimlerinde İstanbul Beylikdüzü CHP belediye başkan adayı olmuş bir kardeşinizim. Atatürk sevdalısı bir vatan evladı ve Cumhuriyetin yetiştirdiği bir adli tıp öğretim üyesiyim. Adalet Partisi’ni tekrar kurma amacım da merkez sağın AKP’ye teslim olmasının önüne geçme düşüncesidir. 

Bugün gelinen nokta artık siyasi ayrımcılığı aşmıştır, hepimizin milli çizgide birleşmesi bir vatan görevi haline gelmiştir. Bu nedenle CHP’deki dirlik, düzen ve birlik duygusu şahsımı ve partimizi de çok yakından ilgilendirmektedir!

Son seçimlerde bizlerinde destek verdiği millet ittifakı büyük bir başarı elde etmiştir. Bu ittifak CHP ile ulusalcıları, SP ile muhafazakârları, İYİ parti ile milliyetçileri, HDP ile Kürt kökenli vatandaşlarımızı, AP ile merkez sağ seçmeni ilk kez bir araya getirmiş ve siyasetin seyrini değiştirmiştir. Yakalanmış bu sinerjiyi bozmamak gerektiğine inanıyorum. 

Ancak bugün görüyorum ki AKP bu durumun farkında olduğu için bir taraftan İYİ partinin ve bizlerin aklını çelmeye çalışırken diğer taraftan da CHP’nin içini karıştırma girişimi içindedir ve ne yazık ki bugün bunu başarmıştır.

Dünkü birlik ve uzlaşı yazıma rağmen, Sayın Kılıçdaroğlu ve İnce’ye telefondan yazdığım uyarı mesajlarına rağmen ne yazık ki yine şahsi ikbal ülke istikbalinin önüne geçmiştir.

CHP içindeki AKP destekli kriz halen tırmanmaya devam etmektedir; üstelik yandaş medya desteği ile!!

Üzülmemek elde değil..

Bugün yandaş medya kanallarını izliyorum, daha önce CHP’nin yaptığı hiçbir açıklamaya yer vermeyenler bugün büyük bir gayret içinde sayın Muharrem İnce ve sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talihsiz açıklamalarını zevkle ve saatlerce yayınlamaktalar..

Ne diyelim bizler elimizden geleni yaptık ve ülkenin ali menfaati içinde yapmaya devam edeceğiz ancak başı çeken parti olan CHP’nin biran önce aklını başına alması şartıyla!!

Okuduğunuz ve sabrınız için teşekkür ederim..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı