Genel

”Demokrasinin en özellikli temsilcileri muhtarlardır”

Gümüşhane’de Muhtarlar Günü Kutlama Programı Düzenlendi

Vali Kamuran Taşbilek, 19 Ekim tarihinin; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 2016 yılından itibaren Muhtarlar Günü olarak kutlandığını belirterek, “Demokrasinin en özellikli temsilcileri muhtarlardır. Doğrudan demokrasinin yegâne uygulandığı yerler köyler ve mahallelerdir. Buralarda yaşayan insanlar yöneticilerini direk seçerler. Muhtarlarımız bizim için çok önemli ve önceliklidirler. Devletimizin imkânları nispetinde bütün Türkiye’de olduğu gibi Gümüşhane’de de köylerimize, mahallelerimize altyapı hizmetleri sunuyoruz. Elimizden geldiğince, imkânlarımız nispetinde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Onlara hizmet etmekle mükellef olan bir anlayıştayız. Biz milletimizin hizmetkârıyız, milletimizin temsilcileri olarak muhtarlarımızın da her zaman yanındayız. Muhtarlar bizim en yakın çalışma arkadaşlarımızdır” dedi.

Gümüşhane’de 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

İlk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına, Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği tarafından çelenk sunuldu. Bir köy ve bir mahalle muhtarı eşliğinde Dernek Başkanı Gürbüz Demir tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Anıt önündeki törenin ardından Vali Kamuran Taşbilek, Belediye Başkanı Ercan Çimen, kamu kurum müdürleri ve muhtarlar ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Buradaki etkinliğin ardından dernek Başkanı Gürbüz ve beraberindeki muhtarlar Vali Kamuran Taşbilek’i makamında ziyaret etti.

Gümüşhane Belediyesince Yenimahalle Yalçın Kurt Kültür Evi ve Muhtarlık binası açılış törenine katılan Vali Taşbilek, açılış programında gerçekleştirdiği konuşmada; “Muhtarlık müessesi ve köyler demokrasimizin temel taşları, muhtarlarımıza bu ağır sorumlulukta başarılar diliyorum. Eski belediye başkanımız Yalçın Kurt’un isminin verilmesi güzel bir vefa örneği oldu. Vefa’nın olmadığı toplumların hiçbir kıymeti yok. Gümüşhane’miz de vefalı bir toplum yapısına sahip, güzel insanların yaşadığı bir şehir, hizmet edenleri hakkıyla takdir eden ve gönlünde yaşatan bir memleket. Bu manada emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yenimahalle Yalçın Kurt Kültür Evi ve Muhtarlık binası açılışından sonra, muhtarlara yemek ikramı yapıldı.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı