Siyaset

Devam edemezse ne olur?

İttifak için yeni senaryolar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin rahatsızlığı konusunda hafta içi yapılan yorumlar dikkat çekmişti.

MHP kurmayları Devlet Bahçeli’nin sağlığı konusunda geçiştirici açıklamalar yapsa bile Ankara’daki yorumlar ciddiyetini koruyor.

Bir taraftan Devlet Bahçeli’nin rahatsızlığı Ankara gündeminin bir numaralı başlığı haline gelirken diğer taraftan AK Parti ile MHP arasındaki CB ittifakı devam eder mi? sorusu sorulmaya başlandı.

Özellikle 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda AK Parti ile İYİ Parti arasında başlayan sıcak diyalog bu konudaki tartşmaları da artırdı.

Peki, olası MHP liderinin siyasete devam edememesi ve gelişecek olaylar nasıl şekillenebilirdi? AK Parti Gümüşhane teşkilatının bir dönem en etkili isimlerinden Hüseyin Güvendi bu soruyu yorumladı.

‘’Öncelikle Sayın Devlet Bahçeliye büyük geçmiş olsun diyoruz. Şu bir gerçek ki, Allah Korusun sağlığı bozulursa CB ittifakında taşlar yerinden oynar diye düşünüyorum. Sayın Bahçeli’nin devlet adamlığı ve bu ittifaka verdiği katkılar yadsınamaz. Kendisine acil şifa diliyorum. İYİ Parti ile şu aşama da bir ittifakın olacağını ben düşünmüyorum. AK Parti şu an kongre sürecine girdi. Yenilenmek nefes almak adına hasbi düşünmek zorundayız.’’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı