Manşet

“Devlet Karlar Altında Kaldı”

24 Mart Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 11. yıldönümü.
Yazıcıoğlu’nun vefatına ilişkin gizler hala sıcaklığını korurken, Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, çok çarpıcı bir yazıyı kaleme aldı.

Prof. Dr. Vecdet Öz, yazısında şu bilgilere yer verdi:

“Devlet Karlar Altında Kaldı

Bu söz, can dostum ve dava arkadaşım büyük milliyetçi rahmetli şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun acılı eşi Gülefer hanımefendinin bundan tam onbir yıl önce sesi titreyerek ve kurumamış göz yaşları içinde sarf ettiği, içeriği son derece manidar ve sitem dolu haykırışıydı..

Sırlarla dolu helikopter kazasının üzerinden koskoca onbir yıl geçti, henüz herhangi bir ipucu yok ve ne yazık ki devlet hâlâ karlar altındadır!.

Devlet Olmak Demek, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılması için gösterilen samimi gayretin, şehit Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer faili meçhul tüm cinayetler için de gösterilmesi demektir!..

Yazıcıoğlu hakkında henüz kayda değer bir açıklamanın yapılmamış olması her konuda mahir ancak nedense bu konuda sessiz kalan iktidarı ve yargıyı her geçen gün daha büyük bir mesuliyet ve zan altına sokmaktadır..

Bizler olayın yakın takipçisiyiz ancak aynı hassasiyeti Yazıcıoğlu’nun varisi olup onun ismi sayesinde meclise giren sayın Mustafa Destici’den de bekliyoruz!.

Rahmetli Süleyman Demirel’in başbakanlığı döneminde söylediği önemli bir söz vardır:
“Fırat’ın kıyısında bir kuzu kaybolsa, gelin bunun hesabını bana sorun.” Pekala biz şehit Yazıcıoğlu’nun hesabını Amerika devlet başkanından mı soracağız.?

Olay yeri inceleme ve otopsi konusunda eğitim veren bir devlet kurumunun eski bir öğretim üyesi, kriminal konulara vakıf bir bilim insanı ve devlette uzun yıllar görev yapmış devlet meselelerine vakıf eski bir üst düzey bürokrat olarak şu soruların yanıtını çok merak ediyorum:

  • Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin olay yeri inceleme, otopsi ve kesin ölüm raporu nerededir?.
  • Bu konuda hazırlanmış istihbarat raporları nerededir?.
  • FETÖ ifadelerinde konuya ilişkin yer alan detaylar nelerdir?.
  • Müspet yada menfi resmi bir açıklama yapmak için devlet halen hangi araştırmanın sonucu beklenmektedir?.
  • Suçun muhtemel faili ve devlet içindeki işbirlikçileri kimlerdir?.
  • Bunca zamandır başta ailesi olmak üzere kamuoyuna tatmin edici bir açıklama yapılmayışının asıl sebepleri nelerdir?.

Bu konuda hükümeti ve meclisi onbirinci kez göreve davet ediyor ve diyorum ki, “Devlet denilen şey muktedir bir güçtür yada bir hiçtir, biraz devlet olunmaz!..”

Bu vesileyle şehadete erişmiş kardeşim Muhsin Yazıcıoğlu’nu seneyi devriyesinin 11. yılında bir kez daha rahmetle anıyor, başta eşi Gülefer hanım olmak üzere evlatlarına ve tüm acılı ailesine tekrar başsağlığı, sabır ve metanet diliyorum..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı