Genel

Devrimciler Atatürkçüler Yurtseverler Birer Birer Tasfiye Edildi

Antalya’da yaşamını sürdüren Yalçınkaya Kömürcüoğlu, içini döktü

Antalya’da yaşamını sürdüren Yalçınkaya Kömürcüoğlu, içini döktü
Gümüşhane Atatürkçü Düşünce Derneği Eski Başkanı Yalçınkaya Kömürcüoğlu eski Gümüşhane’yi, eski Türkiye’yi ve insanları özlediğini söyledi.
Ekim ayında geldiği Antalya’da yaz mevsimine kadar kaldığını belirten Kömürcüoğlu sözü bugün tartışılan kimi konu başlıklarına getirdi.
Kömürcüoğlu, şunları kaydetti:
‘Gümüşhane ile Antalya’yı kıyaslamak imkânsız gibi bir şey. Daha bir haftaya kadar kısa kollu giysilerle burada gezebiliyorduk. Doğrusunu söylemek gerekirse bugün ülkemizde olup bitenleri bende her vatandaş gibi takip etmeye çalışıyorum. Eski dostlarımızı özlüyorum. Bazen kendi kendime analizler yapıyorum. Türkiye’de bir 12 Eylül faşizmi yaşanmasaydı bugünleri yaşarmaydık diye? Bu günleri yaşamamıza neden olan çoğu gelişmelerin arkasında kuşkusuz o karanlık günler vardır. Devrimciler, Atatürkçüler, yurtseverler birer birer tasfiye edildi. Ülke adeta karanlığa mahkûm edildi. Gümüşhane’de güzel günler yaşadık. Bugüne baktığımız da o günleri aramıyor değiliz. Herkesi özlüyorum ancak en çok ülkem de yaşananlara üzülüyorum’’ dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı