Dünya

Dön tarihimize bak Trump efendi!!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bin yıllık şerefli geçmişinde şanlı ve görkemli bir onurun sahibi olarak bu coğrafya da varlığını sürdürmektedir

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bin yıllık şerefli geçmişinde şanlı ve görkemli bir onurun sahibi olarak bu coğrafya da varlığını sürdürmektedir.

Ne ki,

Dün olduğu gibi bugünde emperyalizm ve işbirlikçiler aynı zamanda uzantıları bu coğrafyayı sözde barış, adalet ve demokrasi vaadiyle kan gölüne çevirmiş başta dünya barışını tehdit ederek yaşanan insanlık dramı halkalarının dişlileri olmuştur.

Ergenekon’dan, Anadolu Selçuklu ’ya Osmanlı İmparatorluğu’ndan, Büyük Türkiye Cumhuriyetine kadar var olan Türk kimliği ve asaleti de yüzyıllardır oynanan bu oyunu görmüş, yerinde gerektiğinde dirayetini göstererek milletinden aldığı destekle sesini tüm dünyaya duyurmayı bilmiştir.

Kuşkusuz hiç yadsınamaz bir şekilde biz Büyük Türkiye olarak barıştan yanayız.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Yurtta sulh Cihanda Sulh’’ tezini de her zaman destekleriz.

Ancak;

Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu toprakları koruyup kollamak bizden sonrakilere de aynı kararlılık ve azim içerisinde bırakarak varlığımızı devam ettireceğimizi de bir kez daha haykırmak istiyoruz..

Büyük Türkiye Cumhuriyeti bugün kendisine coğrafyasında oynanmak istenen oyunu görmektedir. Söz de müttefik ve dost görünümlü ülkelerin oyunlarını sezinlemekte kendi gardını alarak gerektiğinde savuracağı güçlü tokadıyla da saldırılara en iyi cevabı vereceği de tartışılmazdır.

Suriye’de içinden çıkılmaz savaş devam ederken bölgenin huzur, coğrafyanın yeniden barış ve kardeşlik içerisinde yaşaması toprak bütünlüğümüze tehdit her türlü bölücü unsurların bertaraf edilmesi adına koca Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam bağımsız devlet ve büyük bir güç olarak bir operasyon hazırlığı içerisinde olup ve tüm dünyanın gözü önünde haklı mücadelesini sonuna kadar sürdürecektir.

Ancak sözümüz ona müttefik gibi görünen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ ın küstah açıklamaları ise bu konudaki dik duruşumuzun yeterince anlaşılmadığını göstermektedir.

Şu gerçek üzerine basa basa vurgulanmalıdır ki;

Dün olduğu gibi bugünde Türk Milleti her konuda ve bu nokta da devletinin, ordusunun ve yöneticilerinin yanındadır.

Küstah, aşağılayıcı ve hiçbir mazerete sığmayacak olan anlamsız içi boş tehditlerinde kendisini ant içtiği yoldan döndüremeyeceğini tüm gücüyle haykırmaktadır.

ABD Başkanı bu nedenle haddini aşan bir cümle kurarak boyundan büyük bir işe kalkışmıştır.

Kabul edilemez sözcükler elbette Büyük Türk Milleti ve Hükümeti tarafından misliyle karşılılığını alacaktır.

GÜNDOĞUMU

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı