Siyaset

DSP Genel Başkanı Aksakal

O zaman bu milletin adı nedir?

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, ‘Siz hangi milletin cumhurbaşkanısınız?’ dedi

Aksakal,  referandum süreciyle ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, ‘Sadece “bir  yerler” istediği için yaşanan Anayasa Değişikliği Referandumu süreci her geçen gün biraz daha ilginç gelişmelere sahne oluyor.’ İfadelerine de yer verdi.

Aksakal, ‘Değişikliğin savunucuları, dün söylediklerini halkın unuttuğunu zannederek bugün tam aksi açıklamalarını hiçbir yüz kızarması olmadan topluma dayatmaya çalışıyor.’ Dedi.

Genel Başkan Aksakal, basın açıklamaını şu ifadelerle sürdürdü:

‘15 yılın bilançosunun hukuki sorumluluğundan kurtulma gayretiyle ülkeyi içine sürükledikleri bu ortamda artık kimliğini ve kişiliğini yitirmiş basiretsiz bir yönetimle karşı karşıyayız. 

“Tek millet diyoruz. Dikkat edin. Türk demiyoruz, Kürt demiyoruz, Laz, Boşnak, Roman demiyoruz, hepsini içine alan bir ifade kullanıyoruz. Yani 80 milyonuyla tek millet.” diyen bir Cumhurbaşkanı şu konuya da bir açıklık getirmek zorundadır.

O zaman bu milletin adı nedir? 

Siz hangi milletin Cumhurbaşkanısınız?’

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı