Siyaset

DSP Genel Başkanı Aksakal’ın Mesajı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Eski Başbakan Merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in vefatı nedeniyle

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Eski Başbakan Merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in vefatı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, DSP’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in vefatı üzerine bir mesaj yayımladı.

Önder Aksakal’ın mesajı şu şekilde:

“Onursal liderimiz Bülent Ecevit’in muhterem eşleri, Partimizin kurucusu ve ilk genel başkanı Rahşan Ecevit Hanımefendi’nin vefatından duyduğumuz üzüntü eşsizdir.

Bizler için her daim bir yol gösterici, lider ve dahi abla olan genel başkanımızın Türk siyasi tarihindeki yeri çok büyüktür.

Merhum başbakanımız ile geçirdikleri ömür, yalnızca birbirlerine değil Türk Milletine karşı da aşk dolu iki insanın soylu mücadelesidir.

Anıları ve mücadeleleri, rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımızın yanında dalgalanan ak güvercinli mavi bayrakta sonsuza dek yaşayacaktır.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Milletimiz ve Demokratik Sol dava var olsun.

NOT: Merhume Rahşan Ecevit’in cenaze törenine ilişkin bilgiler, en kısa zamanda DSP’nin yayın organlarında paylaşılacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı