DünyaManşet

Dünyanın merak ettiği görüşmede neler yaşandı?

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın küstah mektubu gerginliğinde

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın küstah mektubu gerginliğinde ABD’den gelen Başkan Yardımcısı Mıke Pence ve Dışişleri Bakanı Pompeo Ankara’da.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ise muhalefetin görüşmemesi yönündeki ısrarına rağmen Başkan Yardımcısı Pence ile görüştü.Yaklaşık dört saat süren görüşmede neler konuşuldu?

İşte ayrıntılar…

KİMLER KATILDI
MSB Hulusi Akar, CB Yardımcısı Fuat Oktay,  Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer aldığı görüşmenin tercümanlığını Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptı.

SURATLAR ASIK
Toplantıda her iki tarafında yüzünün asık olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı. 

KÜSTAH MEKTUP
Trump’ın mektubu bölücü örgüt lideri SDG’nin Komutanı Mazlum ile pazarlıktan, saygısızca kullanılmış budala şeytan sözcüklerinin de geçtiği son derece küstahça ve seviyesizce diplomatik terbiyeye uygun olmayan bir üslupta yazıldı. Mektubun çöpe atılıp atılmadığı da yine önemli görüşme öncesi çokça dillendirildi
Toplantıya Türk gazeteciler alınmadı, ABD Başkan Yardımcısı Pence’in Türk gazetecileri almayacak mıyız sorusu dikkat çekti. Görüşmenin basın toplantısıyla ayrıntıları ulusal medyaya düşecek ancak sadece yabancı barsın mensuplarının alınması da gergin görüşmenin dikkat çeken bilgisi oldu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı