Manşet

Evi Olmayanları Düşünmediler mi

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU – ÖZEL HABER Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Gümüşhane’yi ziyareti sırasında duyurduğu yeni TOKİ konutları müjdesi büyük memnuniyet oluştururken merkez Bağlarbaşı Mahallesi sakinleri ise yeni konutlardan herhangi bir hak elde edememenin şaşkınlığını yaşıyor.
Bağlarbaşı Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadir Pınarbaşı, mahallenin daha önceden alınan karar gereği yeşil alan ilan edildiğini belirterek Bayraktepe, Değirmenönü, Hacıkasım semtleri güzergahında yükselmesi planlanan yeni konutlar için mahalleliye tanınmayan hak nedeniyle şaşkınlık yaşadıklarını belirtti.
Gümüşhane’nin en farklı haber sayfası GÜNDOĞUMU’na konuşan Pınarbaşı, ‘Mahallemizin yeşil kalmasından yanayız ancak ma
dem ki böyle bir karar alındı Bağlarbaşılılara neden bir hak tanınmadı, TOKİ’nin yeni konutları burada yükselecekse en azından biz gerekli araştırmayı yapar yine en azından 25 – 30 ailenin faydalanmasını sağlardık’ dedi.
Pınarbaşı, Gümüşhane şehrinin tek ve gözle görülür yeşil bölgesi Bağlarbaşı mahallesinin yeni TOKİ konutlarıyla nereye sürüklenmek istendiğini de anlayamadıklarını belirterek şunları söyledi:
‘Buradaki çoğu arazilerde itilaf yaşandığını biliyoruz. Ayrıca sadece iki artı bir inşaa ve en fazla sekiz kat öngörülecek diye duyduk. Bağlarbaşı konumu ve yapısı itibarıyla bize göre yeşil kalmalıydı mademki bu karar alındı yükselecek konutlarda neden bir tane Bağlarbaşılı sakinin adı yok, bu bölgede konut ihtiyacı olan insanlara da en azından bir imkân sunulmuş olurdu. Burası TOKİ’ye açıldığına göre gerisi de gelir diye düşünüyoruz ve tabi ki Bağlarbaşı artık yeşil kalır mı onu da şimdiden kestirmek çok güç. Duyduk ki çekiliş yapılmış nerede Bağlarbaşı sakinlerinin hakkı, yetkililerden hiç olmazsa Bağlarbaşı mahallesinde ikametgah eden ve evi olmayan mahalle sakinlerini düşünmelerini isterdik’

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı