Manşet

Gazete Olmak

Tam 14 yıl önce sizlere bir avuç Gümüşhane sevdalısı olarak Sayın Veli Yılmaz önderliğinde merhaba dedik.
İstanbul’dan yola çıkarken ‘sıladan gurbete; gurbetten sılaya’ sloganıyla Gümüşhane’yi Anadolu’ya; Anadolu’yu Gümüşhane’ye taşımaya karar verdik. Yol uzundu, aşılması gereken zorlukların farkındaydık.

GÜMÜŞHANE SESSİZ KALAMAZDI
Kuşkusuz Gümüşhane yerel medya adına saygın ve önemli işlere imza attı ne ki İstanbul gibi bir büyük kentte Gümüşhane sessiz kalamazdı. Gümüşhaneli olmaktan her zaman gurur duyduğunu ifade eden İmtiyaz Sahibimiz Veli Yılmaz, bu büyük kentte gazetemizin temellerini attı. Hedef neredeyse bir devlet itibarındaki şehirde Gümüşhanelilerin sesi, soluğu olabilmekti.

14 YILDA NELERİ BAŞARDIK
Zamanın getirdikleri ve koşullar göz önüne alındığında Gündoğumu önemli mesafeler katetti. Elbette Gümüşhane ve okuyucularımızdan aldığımız destek her zaman önemliydi. Bu 14 yıllık yayın hayatımızda Gümüşhane gündemi başta olmak üzere pek çok önemli konuya parmak basarak sorunların aşılmasına, çözümlenmesi adına aydınlatılmasına, yapılması gerekenler noktasında yetkililerin, yöneticilerin, kamuoyunun bilgilendirilmesine öncülük ettik.

GÜMÜŞHANENİN VE ANADOLU’NUN SESİ OLABİLMEK
Mesleğin duayenleri haberciliği, ‘halkın bilgi edinme hakkı’ olarak tanımlarlar. Dolayısıyla başta Gümüşhane’nin sesi olabilmek ve bu güçlü ülkenin her köşesinde vatandaşın bilgi edinme hakkına saygı duyarak etik habercilik anlayışı, özel yaşama dokunmaksızın, hakaret etmeden, basın mesleği etik kurallarına azami gayret göstererek, kimliğimizle örtüşmeyecek kulvarda dolanmayarak, korkmadan, özgürce ve gerçekleri yazmak suretiyle sizlerin karşısında ilk günkü heyecanımızla durabilmek bugünkü başarının anahtarı olarak yanıbaşımızdadır.

TEŞEKKÜRLER
Biz Gümüşhane’ye inanıyoruz. Biz okuyucularımıza güveniyoruz. Okuyucularımızın verdiği destekle ayakta kalıyoruz. Aydın, egemen, huzurlu, sağlıklı, refah içerisinde yaşayabilen bir şehire katkı sunabilme adına verdiğimiz çaba ancak ve ancak güçlü bir yerel medya öncülüğünde olabileceği şiarından hareketle ülkemizin ve ulusumuzun bölünmez bütünlüğüne duyduğumuz üstün inanç ve bizi biz yağan değerler bütününden vermediğimiz ödün GÜNDOĞUMU adını zirveye taşımıştır. Teşekkürler..

YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜYÜZ
Bu şehir en iyisini hakediyor buna yürekten inanıyoruz. Okuyucularımıza ve tüm kamuoyuna Gündoğumu’nu çok daha iyi koşullarda sunabilme adına şimdi sayfamızı yeniledik. Kardeş haber sayfamız Gümüşhane.com’u da sizlerin beğenisine sunduk. Yeniliklerin öncüsü olarak ‘Gazete Olmak’ düsturundan hareketle her zamanki inancımızla ve sizlerin eksilmeyen güveninden feyz alarak güzellikleri ve iyilikleri birlikte paylaşmaya devam edeceğimizden kuşku duymuyoruz.
Saygılarımızla…

GÜNDOĞUMU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı