Yerel

Gaziler kanıyla, bedeniyle, mücadelesiyle bir bedel ödüyor

Gümüşhane’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

İlk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Valilik Makamı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anısına gaziler ve şehit yakınlarıyla anıt önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Vali Kamuran Taşbilek gazileri makamında misafir ederek bir süre sohbet etti.


Burada yaptığı konuşmada gaziliğin özel bir kavram olduğunu kaydeden Vali Taşbilek, “Bugün kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen kahraman vatan evlatlarını şükran ve minnetle andığımız gündür” dedi.

Gaziliğin şehitlikten sonra en özel mertebelerin başında geldiğini belirten Vali Taşbilek, “Bizim değerlerimize göre şehadet mertebesinden sonraki en özel mertebelerin başında gelir gazilik. Gaziler kanıyla, bedeniyle, mücadelesiyle bir bedel ödüyor. Bu memleketin birliği ve bütünlüğü için bedel ödemek kolay bir iş değil. Allah razı olsun hepinizden. Allah sağlık versin hepinize” diye konuştu.

Vali Taşbilek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verildiği bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla, değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

TC Gümüşhane Valiliği

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı