Siyaset

Gemi bir kere su aldı mı…

AK Parti Gümüşhane İl Genel Meclis Eski Üyesi Hüseyin Güvendi

AK Parti Gümüşhane İl Genel Meclis Eski Üyesi Hüseyin Güvendi, 31 Martta aldıkları seçim sonuçlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Güvendi, ‘Bu gemi bir kere su aldı mı? O gemi batar, o su giren deliği kapatmak gerekir’ dedi.

Kürtün ilçesiyle birlikte toplam dört ilçe de belediye başkanlıklarını kaybettiklerini önemle vurgulayan Güvendi, ‘Hesabi değil, hasbi davranmak gerekir. Bu millet için Recep Tayyip Erdoğan çok büyük bir şanstır’ ifadelerini kullandı.

Kürtün’de yeni belediye yönetimine bir yıl şans verilmesi gerektiğine de dikkat çeken Güvendi, ‘Sayın başkan pırıl pırıl sevilen bir arkadaşımız, daha şimdi personelini başkanlığı tanıyor, en az bir yıl ne yapıp yapmadığı konusunda süresi var’ diye konuştu.

Güvendi, şunları kaydetti:

‘Kürtün’de seçmenin bir de köycülük tarafı var. Eğer istediği adayı seçmezsen temayülü elinin tersiyle itersen sonuç farklı çıkıyor. Tarihte bu ilçeden üç kez belediye başkanı adayı gösterilen olmamış. Partimize bugüne kadar yeteri kadar uyarılarda bulunduk. Bu ülkenin büyük bir lideri ve Cumhurbaşkanı var bu şansı iyi değerlendirmek gerekir. Siyasette hizmette hesabi değil hasbi davranacaksın yani Allah için mücadeleni vereceksin. Biz parti olarak Gümüşhane’de neleri hatalı yaptık, neleri yapamadık oturup düşünmeliyiz yeniden kendimizi toparlamalıyız’.

23 Haziran İBB seçimi için ise Binali Yıldırım’a şans tanıtan Güvendi, ‘İstanbul’u CHP yönetemez’ görüşünü savundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı