Sağlık

Giresun’a Çok Önemli Bir Sağlık Yatırımı Daha

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Giresun’da yapımı devam eden 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kullanıma hazır hale getirilecek, tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi aynı zamanda mevcut binanın ikinci basamak devlet hastanesi olarak devam etmesi amacıyla Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile bir araya geldi. 

AK Parti Milletvekili Kadir Aydın’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve Giresun İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal ile birlikte Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile hem 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin tıbbi cihaz ve tefrişatının düzenlenmesi hem de mevcut Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapılan binaya taşınmasının ardından boşta kalacak olan binanın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak insanımıza hizmet etmesi için önemli görüşmeler gerçekleştirdik.
Mevcut Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanemizin, 350 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınması ile ilgili teknik ayrıntıları görüşerek, oluşabilecek aksaklıklarının el birliği ile giderileceğinin altını çizdik.
Sayın Bakan Yardımcımız Halil Eldemir ile yaptığımız görüşmeler sonrası Giresun ilimiz için istediğimiz çalışmaların yapılması noktasında gereken çalışmaları yapacaklarını ve hassasiyetlerimizi dikkate alacaklarını ifade etti. Verimli ve başarılı bir görüşme gerçekleştirdik.


İlimizin sağlık alanında gerekli donanıma sahip olması için ekip olarak el birliği ile çalışıyoruz. Gerek devlet hastanesi olarak gerekse eğitim araştırma hastanesi olarak insanımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak ve insanımızın başka illere sevkini önlemek için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bunun için bu çalışmalarda yanımızda olan ve sürekli iş birliği halinde olduğumuz sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na, sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can’a, Giresun Belediye Başkanımız sayın Aytekin Şenlikoğlu’na ve her konuda bize yardımcı olan Sağlık Bakanlığımıza şükranlarımızı sunarız.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı