Genel

Gümüşhane Geleceğe Nefes Oldu

Gümüşhane’de Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen

Gümüşhane’de Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları çerçevesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi 70 bin adet (sarı çam, badem, ceviz, ahlat, alıç ve kuşburnu) fidan dikimi gerçekleştirildi.


 
GELECEĞE NEFES
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gümüşhanede’de saat 11.11’de başlayan ve ‘Geleceğe Nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik için, Gümüşhane Merkez Çamlıca Mahallesinde öğrenciler, askerler, polisler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları, esnaf, işçi aynı zaman da çok sayıda vatandaşın haz hazır bulunduğu etkinlikte sarıçam ve badem fidanlarının belirlenen sahaya dikimi yapıldı.


 
Fidan dikimi etkinliğinde bir konuşma yapan Vali Kamuran Taşbilek, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Cumhurbaşkanımıız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde 81 ilde “Geleceğe Bir Nefes” projesi kapsamında milyonların tek yürek olduğunu belirterek, “Bugün Türkiye’nin her yerinde insanlar tek yürek olarak toprağına, vatanına sevdalı bir şekilde bu faaliyeti icra etmekte. Ülkemizin ve insanımızın en önemli özelliği, toprağı vatan saymasıdır. Şuanda yapılan çalışmada; toprağı vatan sayan milletin vatanına hizmet etme noktasında, vatanını daha değerli kılması noktasında çok özellikli bir çalışmadır. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı