GenelManşet

Gümüşhane Valisi Taşbilek Basın Mensuplarını Bilgilendirdi

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Valilik Toplantı Salonu’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Taşbilek, Gümüşhane’de Kovid-19’a yönelik alınan tedbirler ve yürütülen çalışmalarla ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Ülke de vaka sayılarında bir artış görüldüğünü ifade eden Vali Taşbilek “Bizim ilimizde de vaka sayılarında belirli bir artış söz konusu. Buna yönelik mücadelemiz tüm kurumlarımızla devam ediyor. Sağlık teşkilatımız gecesini gündüzüne katarak çalışmalarını sürdürüyor. Gerek pozitif tanı konularak evlerinde takip edilen gerekse temaslı olarak değerlendirilip evlerinde takibine karar verilen vatandaşlarımız, filyasyon ekiplerimiz tarafından sürekli kontrol ediliyor. Gümüşhanemizde büyük oranda kurallara uyma noktasında bir hassasiyet var, değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bulaşı en aza indirecek; uzmanlarımızın, bilim adamlarımızın, sağlık teşkilatımızın, paydaşlarımızın fikirleri doğrultusunda ne yapılabilirin çabasını gösteriyoruz.

Test sayılarını artırma noktasında Sağlık Müdürlüğümüze talimat verdik. Temaslı olan vatandaşlarımızı da bu halkaya dahil etme gayretindeyiz. Böylece ulaşabildiğimiz son kişiye kadar ulaşma gayretinde olacağız. Şu anda toplumda bilmediğimiz fakat pozitif olarak dolaşan vatandaşlarımız bizim için en büyük tehlike.

Hastalık sadece 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın hastalığı değil, daha genç hastalarımız da vefat ediyor. Gençlerimiz daha fazla tedbirli olmak zorunda. Gençlerimiz, attıkları her adımda iki kere düşünmek zorundalar. Gençlerde hastalığın etkisi daha az olabilir ama kendisinin taşıdığı bir virüsten dolayı annesi, babası, dedesi, komşusu gibi yakın çevresi ya da hiç tanımadığı bir insan hastalanabilir, Allah korusun vefat edebilir.

Hastalığın yayılımı sanıldığının aksine yabancıdan yabancıya değil birbirini tanıyan insanlar arasında daha fazla. Çünkü birbirimize karşı daha rahat oluyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyorum; komşuluk ilişkilerimizi biraz seyreltelim. Birbirimize gidip gelmeyelim. Belki bir aylık misafirlik ilişkimizi askıya almamız bizim ilimizi, ülkemizin diğer yerlerini bu hastalığın olumsuz etkilerinden kurtaracak. Değerli hemşerilerimiz hiç değilse bir aylık süreç içerisinde birbirlerine gidip gelmeyi keserlerse hastalığın yayılımını durdurmak açısından çok önemli olacak. Taziyeleri bu sürede askıya alarak telefonla taziyeyi gerçekleştirelim. Birbirimize gidip gelmeyi kesersek hem kendimize hem sevdiklerimize en büyük katkımız olacak. Günler, altın günleri gibi etkinlere de hanımefendi kardeşlerimiz, büyüklerimiz bir süre ara versinler. Bu süreci hep birlikte atlatalım” ifadelerini kullandı.

TC Gümüşhane Valiliği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı