Manşet

Gümüşhane’de Kurulan İlk Kadın Kooperatifi

Gümüşhane’de kurulan ilk kadın kooperatifi olan Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin üretim, hizmet ve satışını yapacak fiziki alan konusunda yer belirlenmesi ve kadın kooperatifine destek sağlanması amacıyla kurumlar arası işbirliği kapsamında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Gümüşhane İl Müdürü Zekai İnan başkanlığında kooperatif başkanı Ayşegül Öznur Parlak ve Başkan Yardımcısı Mustafa Akgül ile Sosyolog Ferdiye Demir, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’i makamında ziyaret ettiler.
Görüşme sonrasında Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Kadınlarımızın iş hayatına yönlendirilmesi ve kadın girişimcilerimizin artırılmasının önem arz eden bir durum olduğuna inanıyoruz. İlimizde kadın kooperatifi kurma konusunda kadınların teşvik edilmesi ve bu konuda bilgi ve farkındalığının arttırılması için yapılan çalışmaların halen devam ettiğini görüyoruz. Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Gümüşhane İl Müdürümüz Zekai İnan’ın bu konudaki gayretlerini de takdirle karşılıyoruz. Bu kooperatifimize ilerleyen zamanlarda hazırlanacak plan ve projelere katkı sağlamak amacıyla kurumlar arası işbirliği kapsamında üniversitemizin fiziki, akademik tüm bilgi birikimi ve tecrübesiyle destek olacağız. Ziyaretlerinden dolayı da İl Müdürümüz Zekai İnan ve Gümüşeller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı