Manşet

Gümüşhaneden Bakış

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun partinin kuruluş yıldönümü olan 9 Eylül’de katıldığı Taksim Toplantısı’nda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten “Mustafa Kemal” diye söz etmesi, parti içindeki tartışmaları bir kez daha alevlendirdi.

Milletvekili odasından Atatürk resminin indirilmesi tartışmalarının da bir dönem başını ağrıtan parti yönetimi yeni bir kriz ile karşı karşıya mı? Gümüşhane’nin Kelkit ilçesi eski Başkanı Nevzat Canpolat, il başkanının Atatürk ile sorununun olmayacağını söyledi.

İl Başkanının ifadelerinin doğru analiz edilmesi gerektiğini belirten Canpolat, partili milletvekilleri ile il başkanı Kaftancıoğlu’nu karşı karşıya getiren tartışmanın içeriğini de sığ bulduğunu ifade etti.

Canpolat, ‘CHP eşittir Atatürk, Atatürk eşittir CHP’dir. İl Başkanına biraz insafsızca saldırı oluyor diye düşünüyorum. Bu topraklar üzerinde yaşayan her yurttaş Atatürk’e saygı duyar geçmişteki hizmetlerini unutmaz kurduğu devlete sımsıkı bağlıdır sayın Canan Kaftancıoğlu’da bu yurttaşlardan bir tanesidir, konunun daha fazla gündemde tutulup, esas gündemin unutturulmaması gerekir, CHP bunu da aşar’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı