Manşet

Gümüşhane’den Görmedikleriniz Duymadıklarınız

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Değerli Okurlarımız;
Yaklaşık 15 yıllık yayın hayatımız boyunca sizleri her noktadan, her bölgeden haberdar etmekle birlikte kadim şehir Gümüşhane gündemine ilişkin en sıcak başlıkları önünüze getirmeyi görev bildik.
Koronavirüs belasının kavurduğu dünya ile birlikte savrulan ülkemiz ekonomisi kendisini kriz noktasında iyice belli ederken, ekonomi potansiyeli belli olan Gümüşhane’de şüphesiz ki bu gelişmelerden nasibini alıyor.
İş ve ekonomi çevresinin önemli bir isminden son çarpıcı başlıkları edinirken özelikle avro, dolar ve altın fiyatlarındaki artış Gümüşhane iş çevresinide adeta aşkına çevirmiş durumda..

Başlayalım..


PANDEMİ YENİDEN BAŞA SARDI
Koronavirüs sürecinin ardından 1 Haziran’la başlayan normale dönüş hamlesi vaka sayılarına bakıldığında zamansız gibi mi oldu tartışmalarını da beraberinde getirdi. Özellikle gurbetten gelen çoğu Gümüşhaneli pandeminin artışında etkili oldu. Son günlerde bazı köylerde alınan karantina kararları da bu durumu gösterir açık deliller gibiydi.

VALİ TAŞBİLEK BİZZAT DEVREDE
İçişleri Bakanlığı’nın tüm yurtta artan vaka sonrası tedbirleri sıkılaştıran kararının ardından Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’te bizzat devreye girerek Gümüşhane’de vatandaşa gerekli ikazlarda bulundu alınması gereken tedbirleri tek tek ifade etti.

-‘ABİ NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM’!
Koronavirüs devam ederken ekonomideki çalkantıda had safhaya ulaştı. Özellikle Gümüşhane’de kıpırdama gösteren inşaat sektörü artan maliyetler bazında yeniden karamsar bir havaya dönüştü. Çoğu müteahhit dövizdeki bu sürecin işleri bir hayli sarpa sardığının feryadını yükseltiyor.

O HABERİMİZİ TEYİT ETTİ
Şiran İlçe Başkanı Kadir Bayraktar’ın ‘saman Gümüşhaneye dışarıdan geliyor’ haberi ankı uyandırdı. Görüşlerine her zaman değer verdiğimiz o ses, ‘Evet, doğru’ dedi uzatmadı, haberin doğruluğunu teyit etti. Üzüldük..

SEZARIN HAKKI SEZAR’A GURBETÇİNİN HAKKI DA GURBETÇİYE
Gelelim gurbetçilerin Gümüşhane’ye pandemi gölgesindeki akınına. Doğrusu vaka sayıları arttı ve bu konudaki tedbirler şu an istenileni veremese de gurbetçi Gümüşhaneliler ekonomiye canlılık verdi. Yaz aylarının sonuna doğru Gümüşhane durgun piyasa koşullarında biraz olsun nefes aldı.

PARK TRAFİK HALA SORUN
Gümüşhane’de hala park ve trafik sorun. Konuştuğumuz ilgililer çevre yoluna rağmen bu konuda şikayetlerin özellikle sürücülerin duyarsız davranışlarından oldukça tedirginler.

O SÖZCÜKLER MORAL VERDİ
Telefondaki ses samimiydi. ‘-Kardeşim ben sizi 15 yıldır takip ediyorum. Gerçekten Gümüşhanelileri bilgilendirme noktasında çok iyi işler yapıyorsunuz’. ‘-Bu reklam değil yarım elma gönül alma durumu değil değil mi diye’! karşılık veriyoruz samimiyetini pekiştiriyor. Ve ekliyor..’-Hayır, hayır gerçekten farklı bi şey olsa yüzünüze söylemekten çekinmem!!’.
15 yıldır bu şehre İstanbul’dan seslenen GÜNDOĞUMU’nun verdiği mücadele ve azim kısıtlı imkanlarla da olsa demek ki doğru yolda..

Ve ekledi;
‘-Ne yapmamız gerekiyorsa, hazırız’!!
Teşekkür ettik..

BİR GÜMÜŞHANESPOR SESİ DUYMAK İSTİYOR İNSAN
Bu notda biz ekleyelim. Morali bozuk insanımızın biraz olsun orale ihtiyacı var. Bir Gümüşhanespor sesi duymak istiyor insan. Gümüşhanesporu özlüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı