Manşet

Gümüşhanenin Gururu Oldular

GÜMÜŞHANE / GÜNDOĞUMU Bir ilçe düşününüz ki; neredeyse sıfır imkanlarla voleybol birinci ligin de kurtlar sofrasında yarışacak bir ekibi sahaya sürdü.
*
Formasından, havlusuna, bir dilim ekmeğinden, yastığına kadar herşeyin para olduğu bu dönemde sadece kuru sözden ibaret destek yarış için yeterli olur mu?
*
Bu sorunun yanıtını isteyen istediği gibi yorumlayabilir. Bizim gördüğümüz Şiran Akademispor’un alkışlanacak bir işe kalkışarak Gümüşhane’yi her ne olursa olsun başarıyla temsil ettiğidir.
*
Bu takım küme düşer, playoff oynar, şampiyon olur o bambaşka bir şey ne ki, bu takımın varlığı için Gümüşhane ne yapıyor! ona da bakmak gerekir.
*
Şiran Akademidir, Gümüşhanespordur, 1954 Kelkit Belediyespordur hepimizin gurur kaynağı ve göğsümüzü kabartan işleri yapan kulüpler değil mi?
*
İnsan, Şiran’da birinci ligde mücadele veren voleybol takımımız var dediğinde önce inanası gelmiyor ancak bi bakıyorsunuz Şiran Akademi devasa bütçeli kulüplerle bu yarışta bende olacağım diyerek başını öne eğmiyor.
*
Antrenör Ümit Terzi, Başkan Ersin Şahin, Taraftar grubu, o küçücük ilçede bir onur savaşı vererek haklı bir başarının kitabını yeniden yazıyorlar.
*
Amaç bunları dile getirerek hamaset yapmak ya da buradan bir pay çıkarmak değildir ancak bu kulüp kendisinden daha elverişli imkânlara sahip kulüplerle mücadele veriyorsa demek ki desteğin biraz daha kuvvetli olması gerekmektedir.
*

Nitekim lige geç başlaması, pandemi süreci, kısıtlı transfer, hazırlık imkanını yeterince yapamasa bile burada var olan Şiran Akademiye sahip çıkılması başlı başına birer apaçık gerekçedir.
*
Bizim söyleyeceğimiz son söz ise sadece Şiran Akademi değil Gümüşhane’nin tüm spor kulüplerine biraz daha eğilmesi ve gerekli desteğin vermesidir. Ancak voleybol sporu gibi belli başlı çizgiler içerisinde mücadele verilen spor dalında boy gösteren bu sempatik ve başarı isteyen Şiran Akademisporun biraz daha dikkatle izlenilip omzundaki elin daha fazla hissettirilmesi gerektiğinin ifade etmek isteriz.
*
Şiran Akademi her türlü alkışı hak ediyor, bizim gibi düşünenler ise Şiran Akademiyi desteklemek için daha fazla gayret gösteriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı