Siyaset

Gündem 23 Haziran

Eski Bakan Fikri Işık, Ümraniye’de hemşerileriyle bayramlaştı destek istedi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji aynı zaman da Milli Savunma Eski Bakanı Fikri Işık, beraberinde Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Meclis üyeleri Birol Hayal, Ayşe Yanık, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Mollaoğlu, MHP İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, MHP ilçe yönetimi üyeleri ve belediye bürokratları ile birlikte Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek merkezinde hemşerilerinin tek tek elini sıkarak kendisine ayrılan bölümde yerini alan Eski Bakan Işık, bir süre yanında bulunan Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile de sohbet etti.

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Tahsin Söğüt sitem kokan ifadeleriyle Bakan Işık ve siyasilere seslendi.

Geleneksel bayramlaşma törenlerini bayramın ikinci gününde yaptıklarını belirten Söğüt, Bakan Işık’ın ziyaret isteği haberini alıktan sonra bayramın üçüncü günü siyaset ve bürokrasiyi bu sebeple buluşturmak istediklerini de ifade etti.

Bakan Işık ve siyasilere ‘Sizleri her zaman aramızda görmek istiyoruz’ şeklinde seslenen Söğüt, ‘bu tabloyu uzun süredir bekliyorduk’ ifadeleriyle sözlerine devam etti. Söğüt vatandaş ve STK bazında iletmek istedikleri kimi şikâyet ve isteklerin yeterince karşılık bulamadığından yakındı.

Başkan Söğüt’ün konuşmasının satır aralarında AK Partili il yönetimine dönük eleştirileri de dikkat çekti.

Söğüt, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Bakan Fikri Işık’a Gümüşhane ve memleket bazında yapmış olduğu önemli hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Bakan Fikri Işık’ta hemşerilerini selamladıktan sonra yaptığı konuşma da İstanbul’da yaşamanın ayrıcalığını ve yaşayan insanların aynı zamanda üzerinde bulunan sorumluluğuna dikkat çekti

Işık, ’Ankara Türkiye Cumhuriyetinin başkenti, İstanbul dünyanın başkenti, Napolyon der ki, dünyada bir devlet kurulsa başkenti İstanbul olurdu ayrıca biliyorsunuz İstanbul sevgili peygamberimizin sözü ile şereflendirilmiş bir şehirdir, 92 – 94 yılları arasında Ümraniye’de bir dershanede yöneticilik yapıyordum. CHP Belediyeciliğinin meşhur Hekimbaşı çöplüğü hadisesini bilirsiniz, İstanbul CHP’ye emanet edilemeyecek kadar kıymetlidir’ dedi.

Konuşmasında sık sık AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın Bakanlık ve Başbakanlığı döneminde yaptığı hizmetlere de vurgu yapan Bakan Işık, ’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul için Gümüşhane için yaptıkları ortadadır, CHP Adayı ile Binali Yıldırım mukayese bile edilemez’ dedi.

Özellikle 31 Mart’ta parti olarak yapılan hatalara da dikkat çeken Bakan Işık, oy kullanan Karadenizli AK Partili seçmenin tekrar İstanbul’a geri dönerek 23 Haziran’da oy kullanmasını istedi, Gümüşhanelilere bu konuda yakın çevresine de telkinlerde bulunmasına işaret etti.

Işık, 23 Haziran’da bir oy dahi çok önemli derken ‘AK Parti çalışıyor, çalışan hata yapar. CHP bir takım iddialarda bulunuyor bu millet CHP’yi hiçbir zaman iktidar yapmadı ki, bir adam tavla da her zaman ben kazanırım demiş nasıl diye sormuşlar hiç oynamadım ki demiş, CHP’ninkisi de öyle. İstanbul’a bedel ödetmememiz gerekiyor. Bu işin kazası yok, işi ehline vermemiz gerekiyor’ ifadesi dikkat çekti.

MHP İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu’da Trabzon, Giresun ve Ordu’da miting düzenleyen CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nun derdinin İBB Başkanlığı değil CHP Genel Başkanlığı olduğunu ifade etti

Çakıroğlu, oy kullanmayan 1 milyon 750 bin seçmenin varlığını dile getirerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile biz de sahalardayız’ diye konuştu.

Soru cevap bölümünün ardından Bakan Işık ve beraberindekiler dernek merkezinden ayrıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı