Gündem

Günün en güzel haberi

Pekün Dağı tüneli ihalesi 20 Ekim Cuma günü yapıldı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Vali Okay Memiş başkanlığında Viyana’da bundukları süre içerisinde İŞGEM projeleri kapsamında çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

2017 yılı sonu yaklaşırken Gümüşhane cephesinde yer alan ve devam eden projelerle ilgili olarak çeşitli bilgiler veren Akçay, ‘Benim üç vadinin bir ovada birleştirilmesi olarak isimlendirdiğim Pekün Dağı tüneli ihalesi, 20 ekim Cuma günü yapıldı’ dedi.

Tünelin Gümüşhane altyapısına adına bugüne kadar yapılan en önemli hizmetlerden bir tanesi olduğuna inandığını kaydeden Akçay, ‘Gümüşhane için 2018 yılı, 2017 yılından daha iyi olacaktır’ dedi.

İyice artan erken genel ve yerel seçim tartışmaları ve Gümüşhane’nin geleceği konusundaki sorumuza da yanıt veren Akçay, ‘Erken yerel ya da genel seçim olur mu bilemem, bu benim cevaplayacağım bir soru değil, ancak seçimlerin zamanında 2019’da yapılacağını düşünüyorum. Gümüşhane’miz bugüne kadar hükümetimiz nezninde çok güzel projelere ve işlere imza attı. İlk bakışta ihtiyaç görülen altyapı ihtiyacı bazında alacağımız hizmetlerin yine hükümetimiz döneminde artarak devam ettiğini görüyoruz, gözlemlemekteyiz. Zigana tünelimiz devam ediyor, üniversitemiz bir kampüsşehir haline getirilmektedir, bana göre hastanemizin hizmete açılamamış olması da sanırım bu noktada biraz daha gayret göstermemizi gerektiriyor malumunuz yol mizanpaj çalışmaları gibi kimi altyapı hizmetleri de devam ediyor. Öte yandan sayın valimizin de gayretleriyle adliye binamızın yenilenmesi, il sınırları içerisinde bulunan eskiyen hizmet binaların yenilenmesi konusunda da olağanüstü bir gayret var keza Harşit Çayı proje ıslahı şehir adına son derece önemli bir projedir ve çok önemsiyoruz öte yandan havalimanımızın açılması da şehrimize güç katacaktır yine Süleymaniye Bölgesi ki yine Valiliğimizin üstün gayretleri sonucu hızlıca sonuca gitme adına getirdiklerini görebilmek için gelecek yıl bu bölgenin daha hareketli olacağını şehre katma değer sağlayacağını düşünüyoruz kısacası yapılan her hizmete bakıldığında şehrimiz birbirinden önemli hizmetleri almaktadır ve de almaya devam edecektir’ dedi

 

Pekün Dağı tüneli projesine ayrı bir parantez açan Akçay, ‘Ben bu projeyi üç vadinin bir ovada birleştirilmesidir diyorum. Gümüşhane altyapımıza da güç katacak bir proje olacaktır sanırım müteahhitlerimizde özellikle tünel konusunda bundan önceki işlere bakıldığında mükemmel işlere imza atıyorlar çok büyük tecrübe sahibedirler, bu projeyi de kısa süre içerisinde tamamlayacaklardır’ dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı