GenelManşet

GÜSİAD Burs Ödemeleri Yapıldı

Yüksek öğrenimleri sırasında başarı gösteren Gümüşhaneli üniversite öğrencilerine tam 16 yıldır düzenli olarak eğitim bursu sağlayan Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) 2020 yılı itibarıyla yaşanan derin ekonomik krize rağmen ödemeleri tamamladı
Genel Başkan Yüksel Yalçın, 2020 GÜSAİD eğitim bursları sonrası Gündoğumu Gazetesine açıklamalarda bulundu. Yalçın, şunları söyledi:
‘Öncelikle her yıl düzenli olarak burs desteği sağlayan GÜSİAD üyelerimize ve mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl öğrencilerimize 750 TL’den olmak üzere 180 öğrencimize burs taahhüdümüzü yerine getirmiş bulunuyoruz.
135 bin TL’lik bu desteği iş adamlarımızın içerisinde bulunduğu ticaret ve üretimin zor zamanlarında gerçekleştirmiş bulunuyoruz
Bir diğer teşekkürümüzü de, bu çalışmanın gerçekleştirilmesinde GÜSİAD Yönetim Kurulunda oluşturduğumuz burs komitemiz üyelerinden Sayın Muammer Beyaz, Sayın Soner Keleş, Sayın Tuna Coşkun, Sayın Atilla Kesler, Sayın Prof. Dr. Kenan Aydın, Sayın Mahir Bozalan beye iletmek istiyorum.

Burs dağıtımını, yılbaşında duyurusunu yapmış olduğumuz yazıda 100 öğrenci asıl, 50 öğrenci yedek olmak üzere toplamda 150 öğrencimize taahhüt etmiştik
Biz bu taahhüdü yedeklerden sonra not ortalamalarındaki sıraya göre ilave 30 öğrenci daha ekleyerek 180 kişiye çıkarmış bulunuyoruz.

Burs taahhüt şartlarımız aşağıdaki belirtilen kriterlere göre belirlenmiştir..

 1. Babası vefat etmiş öğrencilerimizden müracaat edenlerin tamamına,
 2. Üniversitelerin hazırlık ve birinci sınıfları hariç, 2. – 3. – 4. Sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması 4 üzerinden 3,5 olanlara,
 3. Bir evde 3 üniversite öğrencisi olması halinde, başarı durumlarına bakılmaksızın en az birine ödenecektir, ancak müracat evrakları her üçü için de doldurulacaktır.
 4. Burs sağlanacak öğrenci sayısı işadamlarından alınacak taahhütlere bağlı olarak belirlenecektir,
 5. 2019-2020 döneminde öğrenci başına burs tutarı yılda 750 TL olmak üzere tek seferde veya taksitli yatırılabilecektir.
 6. Burs müraacat tarihi 01-20 Kasım 2019 tarihleri arasındadır.
  6.Burs almaya hak kazanmış öğrencilerimizin listesi Aralık ayı içinde web sitemizden yayınlanacaktır.
 7. Burs ödemeleri 1 Şubat-30 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.
  Yukarıda yer alan taahhüt metnimizin yerine getirilmesinde destek veren herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz, öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı