Advert

'Bugün Atatürk yaşasaydı...'

GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt'ün 16 Nisan vurgusu

'Bugün Atatürk yaşasaydı...'

Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Ümraniye’de bulunan il, ilçe ve köy deneklerini Nikah Sarayı’nda akşam yemeğinde ağırladı.

Çanakkale Deniz Zaferi, 15 Temmuz ve demokrasi konulu programda söz alan Başkan Tahsin Söğüt, 16 Nisan’da yapılacak referanduma dönük önemli açıklamalarda bulundu

Söğüt, ’16 Nisanın siyasi bir konu olmadığını her yerde rahatlıkla söyleyebiliyorum. STK’ların siyasi partilerin üzerinde olduğunu her konuşmamda vurguluyorum.’ Dedi.

 

Bugün burada olmamızın sebebi de birlikte milli meseleleri masaya yatırıp neyi ne şekilde yapacağımızdır diyen Söğüt, ‘Ayrıca neyi doğru neyi yanış yaptığımızı değerlendirmemizdir. Biz resmin bütününe bakıyoruz resmin bütünü Türkiye Cumhuriyeti ve İslam âlemidir eğer Türkiye Cumhuriyeti güçlü olmazsa İslam âlemi de güçlü olamaz bu yüzden buradaki 18 maddenin hiçbiri beni ilgilendirmiyor, beni ilgilendiren milli meseledir haç’a karşı hilal’in meselesidir’ dedi

 

Söğüt, ‘15 temmuz sonrası bazı şeyleri daha iyi anladık bir saat içinde yaşayarak gördük, hedef Türkiye Cumhuriyetini yok etmekti, daha ötesi İslam ülkelerini başsız öndersiz bırakmaktı’ ifadelerini kullandı

 

Sözlerine Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’üörnek göstererek devam eden Söğüt, ‘Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatta olsaydı en önemli meselenin 16 Nisan olduğunu milletine söyleyip evet diyecekti, bütün halkına söyleyeceğini adım gibi biliyorum’ diye konuştu.

Söğüt, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Ne ki bazı vatandaşların bu konuya mili mesele değil de ideolojik olarak baktığından dolayı meselenin ideolojik tartışmaların altında kaldığını görüyoruz benim bu konuda ciddi olarak ifade edeceğim şey; STK kuruluşlarının da bu konuya eğilmesidir, bizde STK’lar olarak üzerimize düşen görevi yaptık amaç ne kadar demokrasi ve o kadar özgürlüktür sadece Allah rızası için bu ülkenin refahı huzuru için STK’larında üstledikleri görevi yerine getirmesidir’ dedi.

Konuşmasına Gümüşhane’deki referandum sonuçlarına yer vererek devam eden Söğüt, ‘Gümüşhanedeki anketler evet noktasında yüzde doksan oranındadır ne zaman Gümüşhaneye ihtiyaç olsa memleket sıkıntıya düşse çoluğu çocuğuyla bu memleket için yapılacak en güzel şeyleri yapıyorlar ondan dolayıdır ki bizimde 2023’ü değil, yüzyılı düşünmemiz lazımdır’ dedi.

GÜYAD Başkanı Söğüt, konuşmasında Türk siyasetinde demokrasi mücadelesi veren Menderes’ten Özal’a ve Erbakan’ı anarken verirken postmodern darbe 28 Şubat sürecini de eleştirdi. Söğüt, Türk siyasetine damga vurmuş isimlerin darbelere karşı milletin yanında kalarak gönüllerdeki  yatan sevgi ve saygısına vurgu yaptı.

tahsin söğüt 16 nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada