Advert

Proje büyük düşünülüyor

Mesele sadece Şiran'ın meselesi değil

Proje büyük düşünülüyor

Hafta sonu bir dizi temel atma ve açılış programlarına katılmak için Gümüşhane’ye gelen Milli Savuma Bakanı Fikri Işık’ın en önemli mesajlarından bir tanesi Tersun Dağı tüneli ile ilgili olarak yapacağı açıklamalardı.

 

ŞİRAN İÇİN DÖNÜM NOKTASI

Şiran halkı başta olmak üzere bölgeyi yakından ilgilendiren Yeni Zigana Tüneli’nden sonra ikinci büyük proje olarak öngörülen Tersun Dağı tüneli için Bakan Işık umut veren açıklamalarda bulundu.
Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak Bakan Işık’ın, Tersun Dağı tünelinin sadece Şiran’ın meselesi değil bölgenin meselesi haline geldiğini ifade ettiğini kaydetti.

 

SAHİL İÇANADOLU'YA BAĞLANIYOR
Altıparmak son derece görkemli zihinlerde ve kalacak yatırımların Gümüşhane merkezli ve Şiran ilçesinde yükseldiğini ve güzel bir programla Bakan Işık’ı ağırladıklarını belirtirken, ‘Sayın bakanmızda önemli bir tespitte bulundu gerek sahilin yükünü azaltacak gerekse Şiran’ı sahile ve İç Anadolu’ya bağlayacak Tersun Dağı tüneli için hükümetin gereken hamleyi yapacağını sayın bakanımızdan dinledik, mutlu olduk’ dedi.

 

GÜZERGAH 112 KİLOMETRE KISALACAK
Yeni Zigana tüneli-Tersun ve Gelinbeli (tamamlandı) güzergahının tamamlandığında bölgenin ve ilçenin her anlamda birbirine bağlanacağını ve büyük bir mesafe katedileceğini vurgulayan Altıparmak, ‘yollarda dağ kalmıyor, yol 112 kilometre kısalıyor, Trabzon yakınlaşıyor, İç Anadolu yakınlaşıyor’ ifadelerini kullandı.

 

ORTALAMA İKİ AYRI TÜNEL OLMAK ÜZERE 8 KİLOMETRE

Altıparmak, ‘Tersun Dağı tünelinin güzergâhı ile ilgili olarak yaptığı açıklama da, ‘Torul Orman depo bölgesinden Evren Köyü Şiran’a çıkacak dağın yedi sekiz kilometre batısından iki ayrı tünel olarak bir çalışma düşünülüyor, sanırız bir iki yıl içerisinde belki daha erken gündeme alınır diye düşünüyoruz’dedi.

 

yavuz altıparmak fikriisik-tersundagituneli-gundogumu-gumushane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi