Advert

Öztürk muhtarlar ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanlığı ve yeni Hükümet Sistemini anlattı

Öztürk muhtarlar ile bir araya geldi

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk 16 Nisan’da yapılacak olan referandum için memleketi Giresun’daki seçim çalışmalarına devam ediyor.

 


AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi Eynesil ilçesini ziyaret ederek, muhtarlarla bir araya geldi.


Sabah kahvaltısında muhtarlar ile bir araya gelerek sohbet eden Öztürk, Cumhurbaşkanlığı ve yeni Hükümet Sistemini anlatarak muhtarların sorularını dinledi.


Öztürk, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldiği toplantıda, muhtarların afetten zarar gören yolların bakım ve onarımı, su, mahalle yollarının iyileştirilmesi gibi sorunlarını dinledikten sonra bu sorunlarla yakından ilgileneceği sözünü verdi.


Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’ndan da kanalizasyon ve mahalle yollarında iyileştirme çalışmaları yapılmasını isteyen muhtarlar, Milletvekili Öztürk’ten de bu konularda destek istediler.


AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, yeni Anayasa ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin özelliği gereği güvenoyu ve gensoru uygulamasının kalktığını ve millet iradesinin direk olarak hükümete yansıyacağını belirtti.
Öztürk,” Meclisin verdiği güvenoyunu bizzat seçimle millet veriyor. Millet iradesi doğrudan hükümete yansıyor. Cumhurbaşkanını millet seçtiği için, kurulacak hükümete de 5 yıllığına güvenoyunu vermiş oluyor. Meclisin hükümete kanun hükmünde kararname çıkarma yetkisi vermesi kalkıyor. Mevcut sistemde kanun hükmünde kararname hazırlama yetkisi Bakanlar Kurulunda. Şimdi hükümet Meclis dışından ve doğrudan Cumhurbaşkanı tarafından kurulacağı için, yürütme alanında kararname çıkarma hakkı Cumhurbaşkanına veriliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte güvenoyunu bizzat milletin kendisi verecektir’’dedi.


Öztürk’ün Eynesil’de muhtarlar ile buluştuğu toplantıya Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt, Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu, Ören belde Belediye Başkanı Habip Usta, Ak Parti Eynesil İlçe Başkanı Fatih Cansız, İl Genel Meclis Üyesi Gürsel Yılmaz, köy ve mahalle muhtarları ve bazı vatandaşlar katıldı.

 

Ahmet CEYLAN

 

cemal öztürk eynesil coşkun somunuoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı