Advert

Vali Memiş Kelkit'te

Ziyaret ve incelemelerde bulundu

Vali Memiş Kelkit'te

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kaymakamı Naif Yavuz, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, kurum müdürleri ve İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte Kelkit ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu.


Ziyaretleri kapsamında ilk olarak Yeşilpınar Köyü’nü ziyaret eden Vali Memiş, vatandaşlarımızla bir araya gelerek, talep ve sorunlarını dinledi, köyde yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Köyün grup yolunun asfaltının ikinci katının bu yıl atılacağını, DSİ tarafından köye yapılacak olan göletin ihalesinin mayıs ayında gerçekleştirileceğini ve yine DSİ tarafından dere ıslahı ihalesinin de yapıldığını kaydeden Vali Memiş, diğer eksikleri de tamamlayacaklarını söyledi.


Köy yollarında asfalt ve yol standartlarının yükseltilmesi çalışmalarında yaz-kış oturumu olan köylere öncelik vereceklerini kaydeden Vali Memiş, “Birçok köyümüzde kışın hiç oturum yok. Yaz aylarında yayla gibi kullanılıyor. O yollarımıza değil de vatandaşlarımızın sürekli kullandığı köylere ağırlık vereceğiz.” diye konuştu.
Ardından, Gümüşhane 1. Amatör Lig’de mücadele eden Yeşilpınar Köyü Spor Kulübü’nü ziyaret eden Vali Memiş, daha sonra kendi talimatıyla köyde yapımına başlanan futbol sahasında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz ve Kulüp Başkanı Şener Mutlu’dan bilgi aldı.


Yeşilpınar Köyü’nün ardından ilçe merkezinde devam eden yatırımları da inceleyen Vali Memiş, ilk olarak Kelkit İlçe Stadyumu’nda devam eden tribün çalışmalarını ve yapımı devam eden 16 derslikli okul inşaatını inceledi.
İlçe merkezindeki bir okulun Belediye’ye verildiğini, karşılığında da bu okulun yapıldığını ifade eden Vali Memiş, “Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye arasında trampa yaptık. Belediyemiz oraya küçük çaplı bir AVM yapacak. Onun karşılığında da buraya 16 derslikli bir ilkokul ve ortaokul inşaatı başladı. Eylül ayında okul tamamlanarak eğitim öğretime açılacak.” dedi.


Son olarak Kelkit ilçesine yapılacak modern otogar inşaat alanını inceleyen Vali Memiş, inşaat alanının hemen yanında bulunan Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne ait binanın da yine takas yoluyla Belediye tarafından yıkılacağını söyledi.


Bu yıl teslim edilecek otogarla birlikte Kelkit’in güzel bir terminal binasına kavuşacağını söyleyerek, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’a özellikle teşekkür eden Vali Memiş, “Bu örnek ve güzel çalışmalarından dolayı, ertelemeden iş yapılmasından dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gümüşhane’de bazı şeyleri erteliyoruz. Erteleyerek yaparsanız gelişmeyi sağlayamazsınız. Bir memlekette yaşayan insanlar, yöneticiler -buna bende dahilim- o memleketin kalkınması ve gelişmesinin önünde bazen engeldir. Bazen yöneticiler bir şey yapmak ister ama kamuoyu ona hazır değildir. Biz inşallah Gümüşhane’de hızlı bir şekilde kamu hizmetlerinin mahalline yayılmasını başarmak zorundayız. Bu konsensüsü bütün paydaşlarımızla oluşturmak zorundayız.” dedi.

 

T.C  Gümüşhane Vliliği

vali okay memiş kelkit ünal yılmaz naif yavuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi