Olup biten..

Giden gitsin sen şarkılar söyle içinden boş ver...

Olup biten..

Alkışlayınca iyi de; eleştirince kötü mü? Bir şehrin, hele dağların arasında yüreği umutla dolu insanların şampiyonluğu yıllardır beklemesi, istemesi çok mu? 
Umutlar, umutlar, umutlar. Hep bir başka bahara kalıyor. Ha bugün, ha yarın derken senaryo yeniden yazılıyor. 
2016 - 2017 sezonu da öyle değil mi? inandığımız değerler üzerinden Gümüşhanespor’a sımsıkı sarılmak en büyük özlem değil mi? Neler duyuyoruz neler? Neler duyuyoruz hiç ummadığımız anda. Ne oldu birden bire, ne oldu da umutlar tükeniverdi. 
Sizler mi inanmadınız yoksa! İnancın önüne geçen başka şeyler mi var! Kulübün içerisinde ne olduğunu görenler yazmıyor, duyanlar konuşmuyor, kazan fokur fokur kaynarken yanan eller oluyor, ayaklar birbirine dolanıyor.
Daha bir iki ay önce şampiyonluk şarkıları söylerken, yeni stadı hayal ederken, PTT 1. Ligi düşlerken, şimdi playoff oynayacağımızın ne ki başarılı olurmuyuzun hesaplarını yapıyoruz!
Hakettik mi? bize reva mı? 
Bir bakalım sen yalnız değildin Gümüşhanespor. Genç valin dağları tribün yaptı, belediye başkanın ceza alma uğruna dağları tribüne çevirdi. İstanbul, İzmir, Ankara ayağa kalktı senin için. Aldığın beş maç ceza sonrası Gümüşhane tek yürek arkanda durdu.
Oysa ne kadar büyüktü sana olan aşkımız.
Dönüyoruz başa yeniden bir şeyleri eksik mi yapıyoruz nedir? 
Bir başka yerde umut arayacağımıza kendi değerlerimize neden önem vermiyoruz? Gümüşhaneli kimliğini taşıyan bu takımı uçuracak deneyimli futbol adamları ortada iken, kariyerleri, başarıları, yaptıklarını sağır sultan bile duymuş iken Kaf Dağının ardında masal okumak kime ne kazandırdı Allah Aşkına!
Her gol attığında havaya sıçradığımız, her üç puan geldiğinde tamam bu iş dediğimiz, rakiplerin birbiri ardına kopmaya başladığı puan cetvelini gördükçe bileğini kimse bükemez dediğimiz Gümüşhanesporun yerinde yeller esiyor..
Kusura bakmayınız sormak zorundayız? Neden?
Bu fırsat bir daha ele geçer mi? bu atmosfer bir daha yakalanır mı? Bu şehir bir daha sana inanır mı? En önemlisi Gümüşhanespor bir daha böylesine bir desteği arkasında bulabilir mi?
Şu kesin ve anlaşılmıştır ki,
Gümüşhanespor’u ancak kendi değerleri yüceltir, kendi özgüveni başarıya ulaştırır. Kendi çocuklarına sırtına dönen şehir başarıyı yakalayamaz, kendi evladına inanmayan kulüp şampiyon olamaz. Gümüşhanespor’u onun asil formasını terletmeyen yürek, kimseyi inandıramaz. Tablo ortadadır..
Netice de Gümüşhanespor şampiyonluğa inanmamıştır, Gümüşhanespor’un kaybettiği şampiyonluğun bir mazereti de yoktur. Yapılan hatalar iki ay önce PTT 1. Lige koşan takımı koca yangının üstüne dökülen tonlarca su misali söndürmüştür.
Geriye, kaptırdığımız büyük hayalin gözyaşları kalmıştır.
Var mı üstüne hayır, yalandır diyecek bir babayiğit.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
O soruyu bir daha soruyoruz
O soruyu bir daha soruyoruz
AK Parti ne diyor?
AK Parti ne diyor?