Advert

'Türkiye’nin yaşanılabilir en güzel, en şirin...'

Son 14 yılda 6,5 milyar TL bedelle çok büyük yatırımlar

'Türkiye’nin yaşanılabilir en güzel, en şirin...'

“Türkiye’nin yaşanılabilir en güzel, en şirin butik illerinden birisi olma yolunda ilerliyoruz”

Gümüşhane Belediyesi’ne son 3 yılda kazandırılan 33 hibe araç için tanıtım töreni düzenlendi.

 

15 Temmuz Zafer Meydanı’nda düzenlenen törene Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, kurum müdürleri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş’ın ardından yaptığı konuşmada, araçların Gümüşhane Belediyesi’nde hayırlı hizmetlere vesile olmasını dileyen Vali Memiş, Gümüşhane Belediyesi’nin çok güzel hizmetleri olduğunu, ilin Valisi ve Milletvekilleri olarak her zaman Belediye’nin yanında olduklarını kaydederek, “Belediyemizin yanında olmak bizim görevimiz. Eğer Belediye bir tarafta, Valilik bir tarafta, siyasilerimiz bir tarafta olursa o memlekette huzur olmaz ve orada yapılan işlerin de kıymeti olmaz. Allah huzurumuzu, birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” diye konuştu.

Yaklaşık 15 bin öğrencisiyle üniversite ve kentin entegrasyonunun çok güzel olduğuna değinen Vali Memiş, “Çok güzel projelerimiz var. Biz bir üniversite kentiyiz. Güzel mesajlar alıyoruz. Ben bunun için tüm hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. O çocuklara sahip çıkmak zorundayız. Çünkü biz Gümüşhaneliyiz, Gümüşhane’yi ne kadar methedersek edelim siz Gümüşhanelisiniz derler ama üniversite öğrencisi Gümüşhane’yi methederse sırtımız yere gelmez.” diye konuştu.

Gümüşhane köy yollarının bu yıl asfaltlayacaklarını, ilçelerin eksik olan bütün ihtiyaçlarını gidereceklerini kaydeden Vali Memiş, “Biz sizlere hizmete devam edeceğiz. Hizmetin sonu yok. Ne kadar yapsak azdır. Son 14 yılda 6,5 milyar TL bedelle dünyanın en uzun ikinci tüneli, duble yollar ve göletler gibi çok büyük yatırımlar yapıldı. Bu yatırımları ilimizle kavuşturan Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanlarımız, Sayın Milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’nin yaşanılabilir en güzel, en şirin butik illerinden birisi olma yolunda ilerliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ercan Aksu’nun yaptırdığı dua sonrası, Gümüşhane Belediyesi’ne hibe edilen 16’sı yeni 33 araç ve iş makinesi kurdele kesilerek hizmete alındı.

 

T.C Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş 33 hibe araç cihan pektaş ercan çimen orhan kar tören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı