Advert

"Sensizlik" parçasını seslendiren isim İlayda Taşdemir

"Mezeci Çırağı" bu Cuma vizyonda!

Markasını dünyanın birçok noktasında tüketici ile buluşturan Minteks firmasının sahibi Özkan İrman’ın Bursa’daki Pirinç Hanı’nda elinde bir askıyla mezeci çıraklığı yaptığı çocukluk yıllarına ait gözlemlerinden izler bulunan Mezeci Çırağı filminin müziğini dinlediniz mi? Söz ve müziği Umut Sefa Yıldız'ın elinden çıkma olan "Sensizlik" parçasını seslendiren isim ise İlayda Taşdemir.

İş hayatında uzun yıllara dayanan iş ve sektör deneyiminden sonra kendi markasını hayata geçiren Özkan İrman’ı temel alan film, havlu satışı ile başladığı iş hayatında 67 ülkeye ev tekstili markasını ihraç eder konuma yükselen, Özkan İrman’ın aynı adlı kitabındaki hikâyeden yola çıkılarak senaryolaştırıldı. 

Yönetmenliğini Battal Karslıoğlu'nun üstlendiği Mezeci Çırağı filminde İrman'ın çocukluk yıllarını kendi oğlu Ali Tuna İrman canlandırırken babası Mezeci İsmail Hakkı’ya usta oyuncu Yusuf Atala hayat veriyor. Filmin kadrosunda ayrıca Murat Ercanlı, Süleyman Kabaali, Pınar Gordie, Deniz Oral, Nazlı Kar, Ekrem Şenel, Ersin Özkan, Ahmet Ünal, Aydan Çakır, Ferda Erişkin, Zeynep Derin Şenyiğit,  Ahmet Karakman gibi deneyimli isimler yer alıyor. 

Dram türündeki film, 1970’li yıllardaki Bursa Pirinç Hanı’nda derme çatma binalarda ekmek parası derdindeki esnafın yoksulluk, çaresizlik, gariplikle örülü hikâyelerini barındırıyor. Film 14 Nisan’da tüm Türkiye’de gösterime giriyor. 

 

İLAYDA TAŞDEMİR KİMDİR?

"Sensizlik" parçasını seslendiren isim ise İlayda Taşdemir,  1999 yılı Gümüşhane Kelkit doğumludur. Maltepe Kadir Has Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisidir. İlayda Taşdemir, Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yyardımcısı Cengiz Taşdemir'in kızıdır. Erdal Erzncan müzik merkezinde bir süre eğitim aldı. Baba Cengiz Taşdemir'den etilenerek bağlama çalmaya başladı.

 

Not. Film müziğini dinlemek isteyen okuyucularımız youu tube'den İlayda Taşdemir mezeci çırağı olarak dinleyebilirler

ilayda taşdemir mezereci çırağı sensizlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi